۸ پرونده احتکار به تعزیرات استان فارس تحویل داده شد

رئیس سازمان صمت استان فاس گفت: از ابتدای بهمن تاکنون ۸ پرونده احتکار به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال در شیراز تشکیل و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  حمید رضا ایزدی با بیان اینکه ارزش ریالی این ۸ پرونده بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال است، ادامه داد :۳ فقره از این پرونده‌ها به احتکار دستگاه خودرو و ۵ فقره به احتکار مواد غذایی و محصولات بهداشتی مربوط می‌شود.

وی افزود: در بازرسی‌های انجام شده از پارکینگ‌های سطح شهر در سه پارکینگ ۸۸ دستگاه خودرو احتکار شده بود که ارزش ریالی آن ۲۱۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.

رئیس سازمان صمت فارس ادامه داد: در بازرسی‌های انجام شده از انبارهای مواد غذایی و محصولات بهداشتی ۵ انبار اقدام به احتکار کالا کرده بودند که ارزش ریالی آن به میزان ۸ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال است.

وی افزود: متخلفان به احتکار انواع روغن خوراکی، قند، شکر، رب گوجه فرنگی، برنج، انواع حبوبات، شامپو، پوشک بچه، پودر شوینده اقدام می‌کردند.

ایزدی با تاکید بر برخورد شدید قانونی با صاحبان کالاها و انبارها در صورت عدم ثبت اطلاعات ورود و خروج کالاها در سامانه جامع انبارها اظهار داشت: صاحب یکی از انبارهای یاد شده اطلاعات ورود و خروج کالاهای خود را در سامانه جامع انبارها به ثبت نرسانده بود که برابر قانون تخلف تلقی شده و با متخلف برخورد قانونی می‌شود.

رئیس سازمان صمت فارس یادآور شد: با توجه به اینکه رصد و پایش کالاها در سطح کشور از طریق سامانه جامع انبارها صورت می‌گیرد، ثبت موجودی و ورود و خروج کالا در سامانه جامع انبارها ملاک است و چنانچه صاحبان کالا و مراکز نگهداری نسبت به ثبت نام در این سامانه و ثبت حواله خودداری کنند کالای آن‌ها به عنوان کالای احتکار ضبط و ثبت شده و مشمول جریمه می‌شود.

ایزدی تاکید کرد: مدیران و صاحبان مراکز نگهداری کالا هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت نام در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی‌ها به احتکار کالا در منازل مسکونی می‌پردازند، گفت: از مردم می‌خواهیم با مشاهده تخلیه بار به صورت عمده در منازل مسکونی، آن را از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صمت فارس یا ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف شیراز و یا ۱۳۵ ستاد خبری تعزیرات حکومتی فارس اطلاع رسانی کنند تا سریعاً جهت رسیدگی به این تخلفات اقدام شود.

مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا