ضرر ۵.۶ میلیارد دلاری خدمات کلود گوگل

بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت آلفابت که گوگل از زیرمجموعه‌های آن است، میزان فروش خدمات کلود گوگل در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ درآمد گوگل از محل ارائه خدمات کلود در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ با کاهش ۵۰ درصدی از ۱۳ میلیارد دلار به ۵.۶ میلیارد دلار رسیده و خسارت قابل توجهی برای گوگل ایجاد کرده است.

با این حال گوگل امیدوار است این روند در سال ۲۰۲۱ تغییر کند. زیرا استقبال از خدمات کلود این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ مناسب بوده و فروشی ۳.۸ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده است. این رقم نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ حدود ۴۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

گوگل در زمینه ارائه خدمات کلود از رقبایی مانند مایکروسافت و آمازون عقب تر است. البته مشخص نیست گوگل می‌تواند بر عقب ماندگی فعلی خود غلبه کند یا کماکان آمازون و مایکروسافت شرایط بهتری در مقایسه با این شرکت خواهند داشت. گوگل امیدوار است با افزایش مداوم درآمد خود از محل ارائه خدمات کلود بتواند فاصله با آمازون و مایکروسافت را کمتر کند.

به نظر می‌رسد گوگل برای بهبود شرایط خود در حوزه کلود کار سختی پیش رو دارد. آمازون با ده سال فعالیت مداوم توانست خدمات کلود خود را سودآور کند و در حال حاضر سالانه از این طریق ۴۵ میلیارد دلار درآمد دارد. در مقابل گوگل تسلط قابل توجهی بر بازار تبلیغات دیجیتال دارد و تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ از این طریق ۵۲.۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده و کل درآمد آن از این محل در سال ۲۰۲۰ در حدود ۱۷۰ میلیارد دلار بوده است.

مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا