اهدای ۱۹۶ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم آذربایجان غربی

مدیر کل اموال و املاک آذربایجان غربی گفت: در هفتمین روز از ایام الله دهه فجر با دستور رئیس بنیاد مستضعفان بیش از ۱۹۶ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی در استان آذربایجان غربی به مردم استان آذربایجان غربی اهدا شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛   از ارومیه ایوب اسماعیل پور در آیین اهدای ۱۹۶ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم آذربایجان غربی، اظهار داشت: بیناد مستضعفان همواره در حوزه افزایش توان کمی و کیفی در نقاط مختلف پروژه های متعددی داشته است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از2 هزار و 931 فقره اسناد علوی به ارزش ریالی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به مردم آذربایجان غربی اهدا شده است.

مدیرکل اموال و املاک آذربایجان غربی افزود: بیش از ۱۹۶ فقره اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی با دستور رئیس بنیاد مستضعفان به مردم اهدا شد.

اسماعیل پور یادآور شد: بنیاد مستضعفان پروژه های مختلفی در جهت تقویت حوزه های مختلف فرهنگی، کشاورزی و اشتغالزایی انجام داده است.

در ادامه این مراسم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار  داشت: بنیاد مستضعفین اقدامات بسیار ارزشمند و فاخری در جهت حمایت از مردم در کشور انجام داده است که استان آذربایجان غربی نیز یکی دیگر از استان هایی است که مورد توجه این بنیاد قرار داشت است.

آیدین رحمانی ادامه داد: بنیاد مستضعفین پروژه های عمرانی زیادی را در استان آذربایجان غربی انجام داده اند که از این پروژه ها می توان به آبرسانی آب شرب به روستاها، ساخت مدارس در مناطق محروم، آسفالت راه های مواصلاتی روستایی، کمک به روستاهای فاقد دهیاری  اشاره کرد و لازم است که این پروژه ها با اعتباری نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان در استان آذربایجان غربی در حال اجرا است.

رحمانی رضاییه تصریح کرد: تامین معیشت مردم یکی دیگر از دغدغه های بنیاد مستضعفین است که در این زمینه هم پروژه های مختلفی در استان درحال اجرا است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری آذربایجان غربی یادآور شد: بیش از ۵۷۰ پروژه در حوزه های مختلف در استان آذربایجان غربی در حال اجرا است که از این تعداد ۴۳۲ مربوط پروژه عمرانی و توسعه ای استان است.

رحمانی خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده اند و بیش از ۲هزار واحد مسکونی به مردم قطور اهدا شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار داشت: امام خمینی «ره» از همان اوایل انقلاب دستور تشکیل بنیاد مستضعفان را صادر کرد تا اموال غصب شده مردم توسط مزدوران رژیم پهلوی را به مردم بازگردانند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی ادامه داد: خداوند از حق الناس نخواهد گذشت، باید مسوولان به اعمال و رفتار خود توجه کنند که مبادا به حقوق و حریم مردم تجاوز کنند.

وی افزود: با حضور پرویز فتاح در بنیاد مستضعفان شاهد شتاب در عرصه خدمت رسانی به مردم شده ایم، لذا ما مسئولان نیز در عرصه خدمت به مردم سریع عمل کنیم.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تفکرات امام راحل را باید بازبینی کنیم و در کارهای خود از آن استفاده کنیم، امام راحل همواره در سخنان خود می فرمودند:« یک تار موی کوخ نشینان را به همه کاخ نشینان عوض نمیکنم».

قریشی تصریح کرد: ما باید از مکتب امام رضوان الله درس بگیرم و فرمایشات آن حضرت را در فعالیت های خود به کار بگیریم.

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا