هیوندای با اپل برای ساخت خودروی خودران به توافق نرسید

شرکت کره‌ای هیوندای دیروز اعلام کرد مذاکره با اپل برای تولید خودروهای خودران را در آینده متوقف می‌کند. کیا نیز دیگر قصد همکاری با اپل را در این زمینه ندارد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  به نقل از زد دی نت، هیوندای در بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر کرده، افزوده درخواست‌های مختلفی را از چند شرکت برای همکاری در زمینه تولید خودروهای خودران دریافت کرده، اما مذاکرات با تمامی این شرکت‌ها در مراحل اولیه است و هیچ چیزی نهایی نشده است.

مهر نوشت؛ کیا از شرکت‌های وابسته به هیوندای نیز اعلام کرده که دیگر همکاری با اپل برای طراحی و ساخت خودروهای خودران نخواهد داشت. این دو شرکت با همکاری یکدیگر پنجمین مجموعه بزرگ سازنده خودرو در جهان محسوب می‌شوند و به نظر می‌رسد اپل از عدم همکاری با کیا و هیوندای زیان خواهد دید.

در ماه‌های اخیر اخبار متعددی در مورد همکاری کیا و هیوندای برای تولید خودروهای برقی و خودران منتشر شده بود، اما در هفته‌های اخیر مذاکرات دو طرف متوقف شد.

در مورد علت این مساله خبر موثقی منتشر نشده و گفته می‌شود اپل در کنار مذاکره با این دو شرکت کره‌ای با شرکت‌های خودروساز دیگری نیز در این زمینه گفتگو کرده است.

هیوندای ماه گذشته تأیید کرد که گفتگوهایش با اپل برای تولید خودروی برقی و خودران در جریان است. اما بعد از مدتی نام این شرکت را از بیانیه‌ای خود حذف کرد. قبلاً اظهار امیدواری شده بود که محصولات مشترک دو شرکت تا سال ۲۰۲۷ عرضه شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا