آغاز توزیع نهال یارانه ای

توزیع 700 هزار اصله نهال یارانه ای در گیلان آغاز شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز توزیع 7۰۰ هزار اصله نهال شناسنامه دار تا پایان اسفند خبرداد و گفت: توزیع این نهال ها با هدف اصلاح و احیای باغات درجه ۲ و ۳ و تامین نهال استاندارد در استان خبر داد.

سید علی موسوی با اشاره به اینکه این نهال ها برای اصلاح باغ های مثمر و عرصه های جلگه ای توزیع می شود افزود: توزیع نهال‌های درختان میوه ، ارقام دانه دار، هسته دار، دانه خشک، مرکبات و گیاهان دارویی که مستعد تولید اقتصادی و تجاری هستند به قیمت یارانه ای تا پایان اسفند در گیلان ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: بیشتر نهال‌ها با اولویت اجرای طرح‌های توسعه اصلاح، جایگزینی و همینطور توسعه باغ‌ها در زمین های شیب‌دار استان گیلان توزیع و استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند برای دریافت نهال به 13 نهالستان دارای مجوز تولید نهال شناسه دار مراجعه کنند تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها هم نهال یارانه ای در اختیار کشاورزان قرار می دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: افزایش تولید و کیفیت محصولات باغبانی، اصلاح و احیای باغ‌های درجه ۲ و ۳، تامین نهال استاندارد با اصالت و سالم مورد نیاز باغداران و دستیابی به باغ‌های یکدست و یکنواخت ژنتیکی برای داشتن باغبانی پایدار از مهمترین اهداف توزیع نهال‌ شناسنامه‌دار است.

سید علی موسوی تصریح کرد : امسال بیش از 580 میلیون تومان نهال یارانه دار به استان اختصاص یافته که بخشی از مبلغ خرید نهال به عنوان یارانه به متقاضیان پرداخت می شود.

صداوسیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا