تولید تخم‌مرغ به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن می‌رسد

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ مدیر عامل اتحادیه مرغداران‌ میهن گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد.

هدایت اله اصغری مدیر عامل اتحادیه مرغداران‌ میهن در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۴ هزار تومان معادل شانه‌ای حداکثر ۲۸ هزار تومان است.

قیمت منطقی هر شانه تخم مرغ ۳۲ هزار تومان

او با انتقاد از نرخ بالای تخم‌مرغ در مغازه‌ها افزود: علی رغم آنکه هر شانه تخم مرغ با قیمت ۳۱ تا ۳۲ هزار تومان باید به دست مصرف کننده برسد، اما متاسفانه به علت سودجویی واحد‌های بسته بندی هر شانه تخم مرغ با نرخ بالای ۴۳ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

اصغری تولید روزانه تخم مرغ را ۲ هزار و ۸۰۰ تن تا ۳ هزار تن اعلام کرد و گفت: در شرایط فعلی با احتساب میزان داخل، ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز و صرفا برای بحث‌های تنظیم بازار است که متاسفانه به علت مشکلات شبکه توزیع و رانت‌هایی که در واحد‌های بسته بندی ایجاد شده، تخم مرغ با نرخ مصوب به دست مصرف کننده نمی‌رسد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران‌ میهن ادامه داد: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۵۰ تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن برسد.

او در پایان درباره آخرین وضعیت نهاده‌های دامی در بازار تصریح کرد: گرچه معاونت امور دام وزارت جهاد اذعان می‌کند که ۱۰۰ درصد نهاده دامی مرغداران تامین شده، اما تولیدکنندگان توزیع نهاده را جوابگوی نیازشان نمی‌دانند که متاسفانه امکان رصد و کنترل صحت و سقم این موضوع وجود ندارد

 

باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا