قیمت هرکیلوگرم مرغ کشتار روز در خوزستان ۲۴۰ هزار ریال تعیین شد

 معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: قیمت هرکیلوگرم مرغ کشتار روز با تصمیم ستاد تنظیم بازار خوزستان ، از امروز تا هفته آینده به صورت موقت ۲۴۰ هزار ریال تعیین شده تا آنالیز قیمت نهایی آن توسط کارشناسان مشخص شود.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ عبدالرحمان ناصریان روز سه‌شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: برای جلوگیری از کمبود مرغ در بازار و نیز ترغیب کشتارگاه‌ها به کشتار مرغ، از امروز تا هفته آینده قیمت هر کیلوگرم مرغ کشتار روز در خوزستان در شهرهایی که کشتارگاه دارند ۲۴۰ هزار ریال و در شهرهایی که کشتارگاه ندارند با احتساب هزینه حمل و نقل هر کیلوگرم ۲۴۲ هزار ریال تعیین شده است.

وی گفت: قیمت مرغ تا هفته آینده توسط کارشناسان سازمان صمت و اتحادیه مرغداران ، پس از آنالیز، قیمت نهایی آن اعلام می‌شود.

ناصریان با بیان اینکه با این حساب قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده که تحویل کشتارگاه می‌شود ۱۶۵ هزار ریال خواهد بود افزود: بر اساس بررسی انجام شده، قیمت مرغ در سایر استان ها نیز در همین حد میانگین است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: برای حل مشکلات خوزستان در بحث تنظیم بازار لازم است که اختیارات به مدیرانی استانی داده شود؛ متاسفانه در مواردی به دلیل اینکه امکان تصمیم‌گیری استانی وجود ندارد با مشکلاتی روبه رو می‌شویم.

نیاز خوزستان روازنه ۵۰۰ تن مرغ است

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: نیاز مصرف روزانه مرغ در خوزستان ۵۰۰ تن است و با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز تمایل مردم به مصرف مرغ بیشتر شده است.

بهرام جباری بیان کرد: متاسفانه در مواردی مشاهده شده که مرغ درب کشتارگاه ها ، زنده به فروش میرسد و کشتار نمی شود و همین امر باعث افزایش قیمت و کمبود این کالا در بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه لازم است که درون استان برای حل مشکلات تنظیم بازار و تعدیل قیمت‌ها تصمیم گرفته شود افزود: تصمیم گیری در مرکز نمی‌تواند مشکلات بازار استان را حل کند.

در چند روز گذشته کاهش کشتار مرغ در کشتارگاه‌های خوزستان، موجب افزایش قیمت و کمبود این کالا در بازار استان شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا