با انتقال کیف پول بدون پسورد ۹۶ هزار دلار پرید!

یکی از کاربران وب سایت ردیت اعلام کرد دسترسی به دارایی بیت کوین معادل ۹۶ هزار دلار خود را از دست داده، زیرا هنگام انتقال کیف پول الکترونیکش به رایانه جدید دسترسی به پسوردهایش را نداشته است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  به نقل ازکوین تلگراف، یک کاربر وب سایت ردیت پس از آنکه پسورد کیف پول رمز ارز خود را از دست داده، به مالکان رمزارز در این باره هشدار داد.

این کاربر به نام Onnar در پستی نوشته که دسترسی به ۲.۶ بیت کوین خود( حدودا معادل۹۶۴۰۰ دلار) را هنگام انتقال کیف پول الکترونیکش به یک رایانه جدید از دست داده است. این کاربر ادعا می کند درایو رایانه قدیمی خود را بدون دبل کیک برای کنترل پسورد منیجر و بررسی پسورد مورد نیاز جهت دسترسی به کلیدی های خصوصی حذف کرده است.

وی در این باره نوشت: «من به پسورد منیجر مراجعه کردم تا کلید هایم را کنترل کنم اما آنها وجود نداشتند. پسوردهای بیت کوین را هم هیچ جا نتوانستم پیدا کنم. من ۳۰ دقیقه صرف کنترل دوباره اطلاعات کردم اما آنجا هیچ اطلاعاتی وجود نداشت»

او همچنین به اشتباه خود اعتراف کرد و گفت: «این ۱۰۰ درصد خطای من است زیرا مشخص نبود که فایل ها پس از پاک شدن دیسک قابل رمزگشایی هستند»

Onnar معتقد است پسوردها در پسوردمنیجر کپی شده اما ذخیره نشده بودند.

متاسفانه از این دست اشتباهات نزد کاربران رمزارز فراوان هستند. سال گذشته پیتر شیف یکی از سرمایه گذاران طلا و بیت کوین اعلام کرد دسترسی به دارایی های رمزارزی خود را از دست داده زیرا فراموش کرده رمز کیف پول الکترونیکش را حفظ کند.

همچنین قبل از تعطیلات سال نو میلادی، یکی از کاربران چین لینک به طور تصادفی معادل ۵۰ هزار دلار رمزارز را به یک قرارداد هوشمند فرستاد که از این توکن پشتیبانی نمی کرد. البته او توانست ۲۰ درصد دارایی اش را نجات دهد زیرا بقیه کاربران ۱۱ هزار دلار برای او احیا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا