کمتر نامی از کارآفرینان برده می شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در حالی که بسیاری به دنبال فساد ارزی سرمایه‌های کشور را به خانه و ویلا در کشور‌های خارجی تبدیل کرده اند، کم‌تر نامی از کارآفرینان به میان آمده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران در پنجمین مراسم اعطای جایزه امین‌الضرب گفت: ۱۳۷ سال از تشکیل اتاق بازرگانی تهران می‌گذرد و درس‌های زیادی در این دوره آموخته است. از حضور به عنوان پشتوانه جبهه‌های جنگ تا کمک به کنترل کرونا. ساخت اولویت راه‌آهن، راه اندازی خط تولید خودرو و لوازم خانگی، تاسیس بیمارستان و مدرسه و مواردی از این قبیل اقداماتی است که توسط بخش خصوصی انجام شد.

او ادامه داد: امروز به جای کار آفرینان داخلی، فعالان کسب و کار بین‌المللی به الگوی جوانان ما تبدیل شده است. بخش خصوصی به میزانی که باید مورد احترام قرار نگرفته است و با اوج گیری وابستگی به درآمد‌های نفتی تشدید هم شده است، امروز که تحریم‌ها پا بر گلوی اقتصاد گذاشته بخش خصوصی ایستاده است تا چرخ تولید از کار نیفتد. در حالی که بسیاری به دنبال فساد ارزی سرمایه‌های کشور را به خانه و ویلا در کشور‌های خارجی تبدیل کرده اند، کم‌تر نامی از کارآفرینان به میان آمده است.

خوانساری ضمن ابراز ناراحتی از فساد‌ها و رانت‌های دولتی، توزیع یارانه‌های غیر هدفمند و اختلال در خصوصی سازی تشریح کرد: حاصل این وضعیت ایجاد شرکت‌های جعلی و سوء استفاده کنندگانی است که نام کار آفرینان را مخدوش کرده‌اند. نباید اجازه دهیم در پس رفتار‌های سیاسی اقتصاد کشور غبار الود شود. امروز زمان ان نیست که برای جنه‌های سیاسی و نفع انتخاباتی اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر مشکلات دو دهه اقتصاد ایران خلاصه‌ای از مشکلات اقتصاد ۱۰۰ سال اخیر است با این وجود تولید و کارآفرینی ادامه پیدا کرده است. اتاق تهران علاوه بر وظایف زاتی خود تلاش‌های زیادی برای کمک به کشور کرده است. تاسیس مدرسه کسب و کار، کمک به توسعه اقتصاد داتش بنیان، ساتت بیمارستان و مواردی از این قبیل با این هدف صورت گرفته است. جشنواره امین الضرب ایجاد شد تا الگو‌های قدیمی مورد توجه جوانان کشور قرار بگیرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا