درصدد یافتن راهکارهای اساسی برای پدیده کولبری هستیم

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت که در رابطه با قاچاق خرد همانند کولبری علاوه بر مبارزه درصدد یافتن راهکارهای اساسی هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری البرز سعید عمرانی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی مقابله با قاچاق کالا و ارز افزود: به دنبال این هستیم تا جایگزین های مناسبی برای افرادی که در این حوزه فعالیت دارند پیدا و معرفی کنیم.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ وی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش های  استاندار البرز در جهت مقابله با کالای قاچاق و ارز و همچنین همراهی با دستگاه قضا برای انجام ماموریت ها در این حوزه، اظهار داشت: بحث و تبادل نظر در خصوص موانع و مشکلات و اتخاذ راهکارهای اصولی برای حل آنها در قالب همین جلسات صورت می گیرد.

عمرانی گفت: در ابتدا تمرکز خود را برای مقابله با قاچاق سازمان یافته و کلان گذاشته ایم چراکه این امر بر روی تولید تاثیر بسزایی دارد.

وی افزود: در رابطه با قاچاق خرد همانند کولبری نیز علاوه بر مبارزه درصدد یافتن راهکارهای اساسی هستیم که جایگزین های مناسبی برای افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، پیدا و معرفی کنیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های استان البرز اشاره و بیان داشت: البرز از استان های بسیار موفق کشور در راستای حمایت از تولید و مقابله با قاچاق کالا و ارز بوده و در این رابطه جزء سه استان اول کشور است.

وی افزود: البرز با بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی، بسیار فعال و وفاق و همدلی و تعامل هر سه قوه در این استان مثال زدنی و بی نظیر و به واقع تبلور اتحاد و انسجام را می تواند در البرز مشاهده کرد.

عمرانی گفت: امروز طی همین تعامل بین قوه مجریه و قضائیه در البرز توانستیم یک واحد تولیدی بزرگ که در باتلاقی از مشکلات غرق بود را نجات دهیم تا ۲۰۰ نیروی کار دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

سرریز مشکلات تهران به البرز

وی افزود: ما پایتخت نشینان یک عذرخواهی دائمی به مردم البرز بدهکار هستیم چرا که سرریز بسیاری از مشکلات تهران متوجه این استان است بر این اساس توجه ویژه ای برای حل مشکلات این استان خواهیم داشت.

استاندار البرز نیز در این نشست گفت: نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه های امنیتی پای کار هستند و همت، تعامل و هم افزایی حاکم بین مسوولان  قوا در استان، سبب ساز مقابله مجدانه با قاچاق کالا و ارز شده و آمار این استان از متوسط کشوری بالاتر نیست.

عزیزاله شهبازی با اشاره به البرز میزبان کارگروه بند “چ” نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود، افزود: طبق گزارش اعضای کارگروه استانی و ملی، پرونده ها به جد در جریان است و مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی بزرگی در البرز مستقر  و بزرگترین فرودگاه کارگو کشور در این استان فعالیت دارد و با وجود این امر تعداد پرونده های قاچاق کالا و ارز البرز زیاد نیست و این نشان از نظارت جدی به روند امور دارد.

وی افزود: قاچاق کالا و ارز سمی مهلک برای اقتصاد کشور و تولید است که به تبع رشد این پدیده شوم اشتغال و تولید کاهش می یابد.

استاندار البرز گفت: فرامین و راهبردهای حکیمانه مقام معظم رهبری و همت و تبعیت مردم منجر شد که اقتصاد مقاومتی در کشور تا حدود زیادی اعمال شود.

وی بااشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با قاچاق در استان  افزود: تخلفاتی که ممکن بود از روزنه ها و مبادی رسمی صادرات و واردات صورت گیرد به طور کلی مسدود شد و در راستای سایر مبادی نیز وارد عمل شده ایم.

شهبازی گفت: تعداد اندکی پرونده قاچاق کالا و ارز در البرز وجود دارد که مسئولان مربوطه در این رابطه اقدامات لازم را در دستور کار دارند.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا