ممنوعیت کشت برنج به شرط موافقت شورای آب هر استان لغو شد

در حالی که پیش از این کشت برنج در گیلان و مازنداران و به صورت موقت در خوزستان مجاز بود، نمایندگان مجلس در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۰، ممنوعیت کشت برنج در سال ۱۴۰۰ را بنا به تشخیص شورای آب استان لغو کردند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ نمایندگان مجلس در جریان بررسی هزینه ای لایحه بودجه 1400 با  بند  (ز)  و بند الحاقی 4 تبصره 8 موافقت کردند. پیش از این کشت قانونی برنج در استان های گیلان و مازنداران آزاد بود و به صورت موردی در سال 99  اجازه کاشت این محصول در استان خوزستان صادر شده بود.

در بند ز تبصره 8 آمده است:برای ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی و عشایری، بهسازی محیط اسکان حاشیه شهرها و بافت‌های فرسوده، تامین زیرساخت و بنای حداقل خدمات عمومی اعم از مدرسه، مسجد، کتابخانه، روشنایی محیط، پایگاه بسیج، پاسگاه و کلانتری در مناطق خارج از حریم شهرها و روستاها و اجرای طرح کاهش آسیب های اجتماعی و محرومیت زدایی سازمان بسیج مستضعفین برای محلات آسیب دیده کشور، شهرداریها و دهیاریها موظفند معادل سهم جمعیت ساکن در این مناطق از کل جمعیت هر استان را بر اساس آیین نامه اجرائی که به تصویب هیأت وزیران میرسد، از محل عوارض جزء (1) بند (ب) ماده (6) قانون برنامه ششم توسعه صرف بهسازی مناطق فوق در همان استان نمایند.

بند الحاقی 4 تبصره بدین شرح است:­در سال 1400 موضوع ممنوعیت کشت برنج در مناطق مختلف کشور بنا به تشخیص شورای آب استان لغو می گردد.

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا