وزیر بهداشت: وزارت بهداشت تایید پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی را نداده است

وزیر بهداشت گفت: نوروز ۱۴۰۰ را آرام نمی‌بینیم و اگر کسی یک خط از من وزیر برای مجوز سفرهای نوروزی پیدا کرد، اعلام کند.
به گزارش «نبض‌تجارت»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت درباره سفرهای نوروزی و پیش‌فروش بلیت تورهای گردشگری اظهار کرد: قضاوت درباره نوروز امسال بسیار عجولانه است. ما گرفتار ویروس سرکش، مهاجم و پرخطری شده ایم. سعی داریم ویروس را با رعایت دستورالعمل‌ها و همکاری مردم مدیریت کنیم، اما واقعا نمی‌دانیم چه خواهد شد؟
نمکی ادامه داد: مردم فشارها و خستگی‌های بسیاری در یک سال گذشته تحمل کردند، اما نوروز امسال زمانی نیست که از این ویروس منحوس بتوانیم فاصله بگیریم یا فکر کنیم که این ویروس از ما دور شده است. این ویروس در نوروز ۱۴۰۰ هم با ماست و امسال شاید بیشتر گریبانمان را بگیرد.
وزیر بهداشت درباره آغاز پیش‌فروش بلیت تورهای نوروزی بیان کرد: عزیزانی که بلیت می‌فروشند و بلیت می‌خرند، بدانند که تصمیم غیرمنطقی می‌گیرند و کار غیرعقلایی می‌کنند. ما که دست اندرکار نظام سلامت هستیم و می‌توانیم افق‌های کمی دورتر را ببینیم، امسال نوروز را آرام نمی‌بینیم. اگر پروتکل‌شکنی نداشتیم و رعایت می‌شد، شاید اسفند را خوب مدیریت می‌کردیم و بهار آرامی داشتیم اما الان این پیش‌بینی را نداریم.
نمکی تصریح کرد: بیماری در خوزستان زمین‌گیر نشد و استان‌های دیگر هم گرفتار شدند و با توجه به نحوه رفتاری که از ویروس کرونا به ویژه نوع جهش‌یافته آن سراغ داریم، امیدواریم مردم در این شرایط کمترین گرفتاری را داشته باشند و بدانند که شرایط عادی نیست. امسال نوروز اصلا این خبر برای ایران و هیچ کجای دنیا نیست که بتوانیم به سفر و تور برویم و دورهم جمع شویم.
وزیر بهداشت درباره تبلیغ و فروش بلیت تورهای خارجی گفت: درباره تور خارجی باید بگویم مردم بدانند که الان در اروپا با شعله‌ور شدن بیماری به شدت سختگیری می‌کنند و کشور هند که به اندازه کشورهای اروپایی و منطقه سختگیری ندارند، تمام پروازها را لغو کرده اند. کسانی که عاقل هستند و رفتار ویروس مهاجم جدید را می‌شناسند، می‌دانند که با ویروس انگلیسی نمی‌توان ابدا شوخی کرد و توصیه من به مردم در خانه ماندن، صبوری و دلخوش کردن به پدیده‌های غیر سفرهای بین‌شهری است.
نمکی با بیان اینکه ما هرگز در وزارت بهداشت تایید سفر و پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی را به هیچ کس ندادیم، گفت: اگر کسی یک خط از من وزیر پیدا کرد که می‌تواند این اقدامات صورت گیرد، اعلام کند. مدتی پیش از این هم اعلام کرده بودیم که از حالا نمی‌توانیم تعیین تکلیف کنیم. ما با ویروس شطرنج بازی می‌کنیم و لحظه به لحظه تصمیم‌گیری می‌کنیم و گفته بودیم که نمی‌توانیم برای چند هفته بعد تصمیم‌گیری کنیم.
سلامت نیوز: وزیر بهداشت: وزارت بهداشت تایید پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی را نداده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا