استون مارتین از سال ۲۰۲۵ در انگلستان خودرو برقی می‌سازد

رئیس اجرایی شرکت استون مارتین اعلام کرد که این شرکت خودروهای الکتریکی خود را از سال ۲۰۲۵ در انگلستان روانه بازار خواهد کرد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ به نقل از راشاتودی، لارنس استرول، رئیس اجرایی شرکت استون مارتین اعلام کرد که این شرکت خودروهای الکتریکی خود را از سال 2025 در انگلستان روانه بازار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، تعهد شرکت استون مارتین برای ساختن این خودروها در پاسخ به فشار دولت انگلیس برای کنار گذاشتن وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی است.

استرول در مصاحبه ای با فایننشال تایمز تاکید کرد که به ترتیب خودروهای شاسی بلند و وسایل نقلیه ورزشی به ترتیب در کارخانه های انگلیس و ولز تولید می شوند.

این میلیاردر کانادایی سال گذشته، هنگامی که بیش از 20 درصد سهام آستون مارتین را به دست آورد، نقش خود را در این شرکت به عهده گرفت.

این بیانیه در حالی صادر می شود که انگلستان برنامه خود را برای منع فروش خودروهای بنزینی و دیزلی پیش می برد و این برنامه تا سال 2030 لازم الاجرا خواهد بود.

با این حال استرول اعلام کرد که استون مارتین تولید خودروهای دارای موتور سنتی را به طور کامل متوقف نخواهد کرد اما آنها را در دسترس علاقه مندان به اتومبیل در خارج از انگلستان قرار می دهد.

به نظر می رسد که آستون مارتین به تازگی بیش از اتومبیل های برقی روی هیبرید کردن خودروهای خود تمرکز کرده است.

گزارش شده است که تولید اولین مدل الکتریکی این خودروساز یعنی Rapide E که به طور رسمی در نمایشگاه شانگهای در سال 2019 رونمایی شد، اوایل سال جاری میلادی به طور نامحدود متوقف شد.

با این حال، استرول در مصاحبه قبلی خود به بلومبرگ گفته بود که این شرکت قصد دارد تا سال 2025 یک خودروی اسپرت برقی و یک خودروی شاسی بلند معرفی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا