توانمندسازی ۱۳۰ بنگاه صنعتی توسط بنیاد برکت با اشتغال‌زایی ۸۴۰۰ نفری در سال ۹۹

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در سال ۹۹ اقدام به توانمندسازی اقتصادی ۱۳۰ بنگاه متوسط صنعتی کرده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ به گفته مدیر عامل بنیاد برکت، این بنیاد در سال جاری اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری و ارائه تسهیلات به 130 بنگاه متوسط تولیدی و صنعتی کرده که علاوه بر توانمندسازی و احیای این بنگاه‌ها باعث اشتغال‌زایی‌ برای بیش از 8 هزار و 400 نفر شده است.
امیرحسین مدنی اظهار داشت: حجم کل سرمایه‌گذاری برای احیای این 130 بنگاه متوسط صنعتی 6 هزار و 250 میلیارد ریال است.
وی در تشریح فرآیند توانمندسازی اقتصادی گفت: بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات‌محور، مشارکت‌محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش تولید بنگاه‌های متوسط صنعتی می‌کند.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: از 130 بنگاه تحت پوشش در سال جاری، به ترتیب 30 و 50 بنگاه در قالب طرح‌های پشتیبانی کسب و کار و طرح‌های کارگاهی حمایت شده‌اند. همچنین به 30 بنگاه تسهیلات ارائه شده و در 20 بنگاه هم سرمایه‌گذاری و مشارکت اقتصادی صورت گرفته است.
مدنی با تاکید بر سیاست عدم تصدی‌گری از سوی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد در سال 99 از 20 بنگاه صنعتی خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی و کارآفرینان واگذار کرده است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، 80 بنگاه از 130 بنگاه حمایت شده در سال 99 به علت شیوع ویروس کرونا و رکود اقتصادی ناشی از آن تعطیل یا با حداقل ظرفیت کار می‌کردند که با مساعدت این بنیاد، احیا شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند.
مدنی اظهار داشت: اقدامات بنیاد برکت در حوزه توانمندسازی اقتصادی به خصوص در بخش‌های کارگاهی و حمایتی تسهیلاتی باعث احیای تعدادی از بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا و بازگشت‌شان به چرخه تولید شده است.
مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: 130 بنگاه متوسط مورد حمایت بنیاد در سال 99 در 24 استان کشور قرار دارند و توانمندسازی آنها ایجاد بیش از 8 هزار و 400 شغل جدید را به دنبال داشته است.
وی یادآور شد: بنیاد برکت تا به امروز و در مجموع، اقدام به مشارکت، سرمایه‌گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور کرده که باعث ایجاد فرصت‌های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است.
مدنی تاکید کرد: 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه‌گذاری شده است و بنیاد برکت پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار کرده است.

 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا