نماینده کارفرمایان: دستمزد ۱۴۰۰ حدود ۶۱درصد سبدمعیشت را پوشش می دهد

دبیرکل کانون عالی کارفرمایی با اشاره به اینکه افزایش ۳۹درصدی مزد روی پایه حقوق برای حمایت از بازنشستگان بود گفت: این رقم حقوق تقریباً‌۶۱درصد سبد معیشت را پوشش می دهد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ حمیدرضا صیفی, دبیرکل کانون عالی کارفرمایی درباره دستمزد 1400 گفت: نظر کارفرمایی برای افزایش مزد 34.2 درصد مطابق نرخ تورم بود. اما 5درصد بالاتر از تورم دستمزد را افزایش دادیم. این عدد حدود61 درصد سبد معیشت را پوشش می دهد.

وی ادامه داد:با افزایش 39درصدی که روی پایه حقوق انجام شد, کمی هم به نفع بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی شد. بنگاه های کوچک ما قطعاً با مشکلاتی روبرو خواهند شد و امیدواریم با حمایت دولت تعدیل نیرو اتفاق نیفتاد.

صیفی درباره اینکه برخی می گویند افزایش قدرت خرید کارگران به نفع کارفرمایان است گفت:اقتصاد را 50درصد خدمات و 32 درصدصنایع وبقاجرا شود.یه موارد را حوزه کشاورزی تشکیل می دهد. بسیاری بنگاه ها دچار مشکل می شوند.حمایت از حوزه کارگری باید به صورت غیر مستقیم و با کنترل قیمت ها شکل بگیرد.

دبیرکل کانون عالی کارفرمایی بیان کرد:جامعه کارگری بعد از سال ها پذیرفت و مزد منطقه ای را پژوهش کند. امیدواریم از سال آینده مزد منطقه ای و صنایع مختلف اجرا شود. دغدغه کارفرمایی روی صنایع کوچک است.

وی تأکید کرد: برای حفظ قدرت خرید کارگران بود. بعد از تعیین مزد 99 حدود 51.5 درصد سبد معیشت را تأمین کردیم . اما امسال حدود 61.5 درصد از سبد معیشت کارگران تأمین می شود. افزایش دستمزد روی پایه حقوق برای کمک به بازنشستگان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا