کاهش ۲۰ درصدی پروازهای عبوری از آسمان کشور در بهمن امسال

بر اساس آمار شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران پروازهای عبوری طی بهمن‌ماه ۲۰ درصد کاهش یافته و هواپیمایی تابان در صدر بیشترین تاخیر پروازی قرار گرفته است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ مطابق آمار رسمی طی بهمن ماه امسال 14645 پرواز توسط 17 شرکت هواپیمایی داخلی انجام شد که از این تعداد 3508 پرواز تاخیردار (30 دقیقه و بیشتر) بوده است.

میزان تاخیر پروازهای خروجی ایرلاین‌های داخلی در دومین ماه زمستان امسال 273 هزار و 189 دقیقه بوده که نسبت به ماه پیش از آن (دیماه 99) با رشد 21 صدم درصد به 273 هزار و 189 دقیقه افزایش یافته است. در بین ایرلاین‌های داخلی هواپیمایی تابان مانند ماه‌های اخیر بیشترین تاخیر پروازی را به نام خود ثبت کرده است.

این شرکت هواپیمایی در ماه مورد اشاره 46 درصد پروازهای خود را با تاخیر متوسط 89 دقیقه‌ای انجام داده است. پس از تابان هواپیمایی کارون با 34 درصد پرواز تأخیردار قرار گرفته است. متوسط تاخیر این شرکت در پروازها 79 دقیقه بوده است.

به گزارش تسنیم، کمترین تاخیر پروازی با 9 و 11 درصد به ترتیب متعلق به فلای پرشیا و پویا ایر بوده است.

همچنین در بهمن امسال پروازهای عبوری نسبت به ماه مشابه سال گذشته 52 درصد کاهش یافته است. در ماه گذشته 9311 پرواز عبوری از آسمان کشورمان استفاده کرده بودند در حالی که در بهمن ماه سال گذشته این عدد 19 هزار و 460 پرواز بوده است.

پروازهای عبوری بهمن ماه نسبت به دیماه امسال نیز 20.4 درصد کاهش یافته است. در دیماه تعداد 11 هزار و 699 پرواز عبوری از فضای کشور استفاده کرده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا