کاهش محسوس قیمت موز در بازار/ واحد‌های متخلف پلمب شدند

رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افت ۲۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان ۲۷ هزار تا ۳۳ هزار تومان است.

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران  با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، اظهار کرد: بنابر گزارش‌های ارائه شده کمبودی در عرضه نداریم، بنابر این با اشباع شدن بازار نیازی به تنظیم بازار نیست.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ وی قیمت هر کیلو انار شیراز را ۱۴ هزار تا ۲۳ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انار کوهستان ۱۸ هزار تا ۲۸ هزار تومان، انگور شاهرودی ۱۱ هزار تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان، پرتقال تامسون شمال ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال خونی جنوب ۱۱ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال رسمی جنوب ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، پرتقال رسمی شمال ۷ هزار تا ۱۱ هزار تومان، پرتقال ناول ۱۷ هزار تا ۲۳ هزار تومان، خیار رسمی ۷ هزار تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، خیار گلخانه ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۸ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زرد لبنانی ۸ هزار تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب قرمز دماوند ۴ هزار تا ۸ هزار تومان و سیب قرمز مراغه ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان است.

انار شیراز ۱۴ تا ۲۳ هزار تومان
انار کوهستان ۱۸ تا ۲۸ هزار تومان
انگور شاهرودی ۱۱ تا ۱۶هزار تومان
پرتقال تامسون شمال ۹ هزارو ۵۰۰ تا ۱۲ هزارو ۵۰۰ تومان
پرتقال خونی ۱۱ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان
پرتقال رسمی جنوب ۸ تا ۱۲ هزار تومان
پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۱ هزار تومان
پرتقال ناول ۱۷ تا ۲۳ هزار تومان
خیار رسمی ۷ هزار تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان
خیار گلخانه ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان
سیب زرد دماوند ۱۰ تا ۱۶ هزار تومان
سیب قرمز دماوند ۴ تا ۸ هزار تومان
سیب قرمز مراغه ۸ تا ۱۲ هزار تومان

 

کارگر با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: در حال حاضر هر کیلو کیوی با نرخ ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، گریپ فروت تو سرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، گریپ فروت سفید ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، لیموشیرین ۹ هزار تا ۱۲ هزار تومان و هندوانه ۵ هزار تا ۸ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

کیوی ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
گریپ فروت تو سرخ ۶ تا ۹ هزار تومان
گریپ فروت تو سفید ۳ تا ۵ هزار تومان
لیمو شیرین ۹ تا ۱۲ هزار تومان
موز ۲۷ تا ۳۳ هزار تومان
نارنگی بندری ۲۶ تا ۳۳ هزار تومان
نارنگی پیچ ۱۵ تا ۲۱ هزار تومان
نارنگی تخم پاکستانی ۱۴ تا ۱۹ هزار تومان
هندوانه ۵ تا ۸ هزار تومان

این مقام مسئول از افت ۲۲ هزار تومانی قیمت موز در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو موز در میدان مرکزی ۲۷ هزار تا ۳۳ هزار تومان است، در حالیکه هفته گذشته ۵۵ هزار تومان فروخته می‌شد.

وی با اشاره به علت گرانی موز در خرده فروشی‌های سطح شهر بیان کرد: در مغازه‌های سطح شهر ممکن است خرید مربوط به قبل باشد، اما با ادامه روند کاهشی، قیمت در سطح شهر هم کاهش می‌یابد.

کارگر با بیان اینکه سود مصوب شمال و جنوب شهر با یکدیگر تفاوتی ندارد، گفت: اختلاف قیمت شمال و جنوب شهر به کیفیت بار بستگی دارد و تنها دلیل فروش اتکیت مغازه‌ها فاکتور خرید است.

وی با اشاره به اینکه قیمت کالا‌هایی همچون هندوانه، گلابی و نارنگی مصرف آن در اقلیت است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی بندری در میدان مرکزی ۲۶ هزار تا ۳۳ هزار تومان، نارنگی پیچ ۱۵ هزار تا ۲۱ هزار تومان و نارنگی تخم پاکستانی ۱۴ هزار تا ۱۹ هزار تومان است که با احتساب سود منطقی و قانونی در خرده فروشی‌ها باید عرضه شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو بادمجان قلمی را ۳ هزار تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو بادمجان گلخانه ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان پیاز قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز نو یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، ترب سیاه ۴ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، تره فرنگی ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، چغندر ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، نارنج ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان سیر خشک ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان و شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

 

بادمجان دلمه‌ای ۳ تا ۶ هزار تومان
بادمجان قلمی ۴ تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان
بادمجان گلخانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان
پیاز شیری یک هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
پیاز قرمز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز زرد یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان
پیاز نو ۲ تا ۴ هزار تومان
سیب زمینی کهنه یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
سیب زمینی نو ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
سیر خشک ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان
شلغم یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان
فلفل تند ریز ۶ تا ۹ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۵ تا ۸ هزار تومان

 

این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون هر کیلو فلفل تند ریز با نرخ ۶ هزار تا ۹ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۵ هزار تا ۸ هزار تومان، کدوحلوایی۵ هزار تا ۷ هزار تومان، کلم بروکلی ۷ هزار تا ۱۳ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، کاهو رسمی ۲ هزار تا ۴ هزار تومان، کدو مسمایی ۷ هزار تا ۹ هزار تومان، کرفس ۳ هزار تا ۵ هزار تومان، کلم سفید یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، کلم قرمز یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، گل کلم ۴ هزار تا ۷ هزار تومان، گوجه فرنگی ۲ هزار تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا سبز ۸ هزار تا ۱۴ هزار تومان، لیموترش ۱۲ هزار تا ۱۹ هزار تومان و هویج ۴ هزار تا ۶ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی نرخ هر کیلو سبزی جور (پلو، آش، قورمه) را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان و سبزی خوردن ۵ هزار تا ۷ هزار تومان اعلام کرد.

وی در پایان تصریح کرد: بنابر بازدید‌هایی که از سطح شهر داشتیم، بخشی از همکاران نسبت به اخطار‌های ما مبنی بر لحاظ سود مصوب بر مبنای فاکتور بی توحه بودند که نسبت به جریمه و پلمب این واحد‌ها اقدام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا