بانک مرکزی چین: افزایش قیمت بیت کوین باعث بالا رفتن علاقه به یوان دیجیتال می‌شود

مدیر تحقیقات بانک مرکزی چین گفت مشارکت بانکهای مرکزی جهان در توسعه ارزهای دیجیتال و افزایش قیمت بیت کوین باعث افزایش علاقه به پروژه یوان دیجیتال در چین شده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ به نقل از راشا تودی،  بانک پیپل چین اعلام کرد افزایش اخیر قیمت بیت کوین می‌تواند یکی از دلایل افزایش علاقه به پروژه یوان دیجیتال در چین باشد. چین استفاده از بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا را ممنوع کرده است.

وانگ ژین، مدیر تحقیقات بانک مرکزی چین گفت علاقه بازار به یوان دیجیتال بسیار زیاد بوده و همه به دقت آن را زیر نظر دارند.

وی گفت: « این مسئله از یک طرف مربوط به بانک‌های مرکزی جهان می‌شود که روز به روز تعداد بیشتری از آنها در توسعه ارزهای داخلی دیجیتال مشارکت دارند و از طرف دیگر این علاقه احتمالاً مربوط به افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین می‌شود».

چین در 2014 تحقیقات در مورد یوان دیجیتال خود را به راه انداخت و از طرف دیگر استفاده از تمام ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را ممنوع کرده است. تجارت با ارز مجازی در چین از 2017 در راستای قانون مبارزه با تقلب و پولشویی ممنوع شده است.

بانک مرکزی چین قصد دارد ارز دیجیتال حکومتی خود را تا بازی‌های المپیک زمستانی 2022 آماده کند. این بانک اعلام کرد این ارز مجازی که هیچ  نام رسمی ندارد ولی از آن با عنوان سیستم پرداخت ارز دیجیتال (DCEP) یاد می‌شود، برخی ویژگی‌های مشترک با ارزهای مجازی خواهد داشت.

پیش‌بینی می‌شود یوان دیجیتال جایگزین پول در گردش در چین شود.  این ارز دیجیتال به شماره تلفن همراه دارندگان متصل می‌شود و نقل و انتقال‌ها توسط یک اپلیکیشن صورت می‌گیرد. کاربران می توانند با گوشی‌های خود پول را بین حساب‌هایشان منتقل کنند مثل زمانی که پول نقد در دست دارند. یوان دیجیتال یک ارز قانونی خواهد بود بنابراین بدون نیاز به واسطه‌گری بانک مبادله می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا