واحدهای مرغداری از توزیع مرغ خودداری می‌کنند

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ۳ هزار و ۴۶۰ واحد مرغداری در کشور نهاده‌های دامی دریافت کردند ولی مرغ تولید شده یا احتکار شده یا از توزیع آن خودداری شده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ «محمدتقی نقد علی» در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در تذکری بر اساس ماده ۲۲ و بند ۸ و ۱۲ آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد که باید امروز وزیر صنعت، معدن و تجارت برای پاسخ درباره علل گرانی‌ها و نحوه توزیع مرغ در صحن علنی مجلس حاضر می‌شد.

نماینده مردم خمین افزود: یکی از مسائل مهم که از ابتدای تشکیل مجلس یازدهم دغدغه نمایندگان بود، موضوع دام و نهاده‌های دامی بود که از مسائل مهم در کشور است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسات متعددی در کمیسیون موضوع نهادهای دامی بحث و بررسی شده است، عنوان کرد: ۳هزار ۴۶۰ واحد مرغداری در کشور نهاده‌های دامی دریافت کردند ولی مرغ تولید شده یا احتکار شده یا از توزیع آن خودداری شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی در کمبود مرغ در کشور نحوه توزیع آن است، اظهار داشت: طبق گفته آقای خاوازی وزیر جهاد کشاورزی مشکل سامانه‌ها نیز هنوز حل نشده است. این موضوع سبب می‌شود تا واحدهای مرغداری ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت و مرغ را تولید کنند اما این مرغ یا توزیع نمی‌شود یا در سردخانه احتکار می‌شود.

نقدعلی خاطرنشان کرد: بهتر بود امروز نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس حاضر شده و به مشکلات موجود پاسخ می‌دادند.

«محمدباقرقالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده خمین گفت: بر اساس تبصره یک ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس باید یک نماینده از دولت در این باره صحبت کنند که وزیر جهادکشاورزی امروز حاضر هستند و وزیر صمت به دلیل بیماری امکان حضور نداشتند.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا