انجام ۱۴۰ هزار تراکنش در آخرین آزمایش ارز دیجیتال ملی چین

ساکنان شهر شنژن در چین در آزمایش ده‌روزه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور موسوم به یوان دیجیتال، نزدیک به ۱۴۰ هزار تراکنش انجام دادند.

نبض تجارت ، شهر شنژن از روز ۷ ژانویه با توزیع ۳ میلیون دلار از این ارز دیجیتال به ۱۰۰ هزار نفر از شهروندان از طریق قرعه‌کشی، دور دوم آزمایش یوان دیجیتال در شنژن را آغاز کرد.

دولت محلی شنژن روز دوشنبه در پست وی چت (WeChat) گفت که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برای برنده شدن در این قرعه‌کشی ثبت نام کرده بودند.

۹۵,۶۲۸ نفر از برندگان این بخت‌آزمایی از روز ۱۷ ژانویه کیف پول یوان دیجیتال خود را فعال کردند و تاکنون، ۱۳۹ هزار و ۷۹۴ تراکنش با مجموع مبلغ ۱۸.۲۲ میلیون یوان (معادل ۲.۸ میلیون دلار) انجام داده‌اند.

دولت محلی شنژن همچنین گفت که برخی از شهروندان که در این آزمایش شرکت دارند، کیف پول خود را با مبالغ بالایی تا حد ۱.۵۱ میلیون یوان (معادل ۲۳۲ هزار دلار) شارژ کرده‌اند.

به گفته مقام‌های شنژن، یوان دیجیتال رایگانی که برای دوره آزمایشی میان این شهروندان توزیع شده است، پس از پایان این برنامه آزمایشی و در ۱۷ ژانویه ابطال می‌شود، اما کیف پول آن‌ها همچنان معتبر و فعال باقی خواهد ماند.

بر این اساس، کاربرانی که از طریق حساب بانکی‌ خود یوان دیجیتال به کیف پول خود واریز کنند، همچنان می‌توانند از بیش از ۱۰ هزار فروشگاه محلی که از روش پرداخت DC/EP پشتیبانی می‌کنند، خرید انجام دهند.

چین دوره نخست آزمایش یوان دیجیتال را در اکتبر سال گذشته میلادی در شهر شنژن با مشارکت ۴۷ هزار نفر از شهروندان انجام داد که طی آن، ۶۲ هزار تراکنش با مبلغی معادل ۱.۳ میلیون دلار انجام شد.
آزمایش بعدی در شهر سوژو در ابعادی بسیار گسترده‌تر انجام شد. دور سوم بار دیگر در شهر شنژن برگزار شد. همزمان، بیمارستانی در شهر شانگهای نیز اقدام به آزمایش کیف پول‌های سخت‌افزاری مبتنی بر کارت کرد.

در مورد دیگری که البته بدون سروصدا در شهر شانگهای انجام شد، شرکت پرداخت انت فایننشال (Ant Financial)، وابسته به علی‌بابا (Alibaba)، یک آزمایش یوان دیجیتال را از طریق نرم‌افزار علی‌پی (AliPay) انجام داد که اولین تجربه استفاده از یوان دیجیتال در کیف پول‌های توسعه‌یافته توسط نهادهای غیردولتی چین به شمار می‌رفت.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا