5 تصمیم ستاد تنظیم بازار درباره تامین و توزیع روغن خوراکی + جزییات

براساس تصمیمات ستاد تنظیم بازار دستور تامین و تنظیم بازار روغن خوراکی در شش ماهه ابتدای سال 1400 به شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ براساس تصمیمات یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار مورخ 1400.1.30 و به استناد گزارش ارائه شده از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران در خصوص بخش تخصیص و تامین ارز مورد نیاز واردات انواع روغن خام از سوی بانک مرکزی و وجود روغن خام در بنادر کشور به منظور تداوم بخشی و استمرار در تولید روغن نباتی، متناسب با ابلاغ تهیه و برش شش ماهه اول 1400 روغن نباتی مورد نیاز کشور در بخش های مختلف اعم از خانوار، صنف و صنعت از سوی معاونت بازرگانی داخلی مقرر گردید:

الف – دفتر خدمات بازرگانی نسبت به اعلام میزان ثبت سفارش انجام شده به منظور تحقیق و تامین ارز واردات انواع روغن خام به بانک مرکزی اقدام نماید.

ب – مانده موجودی روغن خام وارد شده به گمرکات و عدم تخصیص کالا به دلیل تعیین و تکلیف تخصیص و تامین ارز احصاء و به بانک مرکزی ارسال تا نسبت به برنامه ریزی برای ترخیص به موقع کالای مذکور اقدام شود.

ج – بانک مرکزی گزارش میزان تخصیص و تامین ارز واردات روغن خام در سال 99 و 1400 را در جلسه آتی کارگروه تنظیم بازار ارائه و مطابق با مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نسبت به تخصیص و تامین ارز مورد نیاز کالاهای مذکور برای سه ماهه ابتدای سال 1400 اقدام کند.

گزارش سیاست گذاری عرضه و توزیع روغن خورکی در شش ماهه اول سال 1400 (موضوع نامه شماره 60.20023 مورخ 99.12.30 معاون بازرگانی داخلی) در جلسه مطرح و مقرر گردید:

الف – شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به برنامه ریزی لازم در خصوص انجام به موقع ثبت سفارش و پیگیری تخصیص و تامین ارز واردات روغن خام مورد نیاز کارخانجات اقدام نمایند.

ب – کارخانجات تولید روغن متناسب با ثبت سفارش انجام شده می توانند نسبت به واردات روغن خام و تحویل به شرکت بازرگانی دولتی ایران اقدام و اسناد مربوطه را جهت برآورد قیمت تمام شده به سازمان حمایت تحویل دهند. همچنین شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به پرداخت وجه به این شرکت براساس اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اقدام نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا