فروش بیش از 7.8 میلیون پلی استیشن 5 در جهان

سونی آخرین آمار از تعداد کل پلی استیشن‌های 5 فروخته شده در جهان را منتشر کرد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ سونی به تازگی جدیدترین آمار فروش کنسول بازی پلی استیشن 5 را منتشر کرده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده این شرکت تاکنون بیش از 7.8 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 فروخته که از این تعداد 3.3 میلون دستگاه تنها در فاصله زمانی دی 99 تا فروردین 1400 به فروش رسیده است. به نظر می‌رسد پلی استیشن همچنان پرطرفدارترین کنسول بازی در جهان است و هر روز گیمرهای بیشتری به جمع علاقه‌مندان این دستگاه اضافه می‌شوند.

بررسی‌ها حاکی از آن است که هم اکنون سرویس پلاس پلی استیشن(PlayStation Plus) بیش از 47 میلیون کاربر و شبکه جهان این کنسول بازی بیش از 109 میلیون کاربر فعال دارد و به عقیده کارشناسان ارائه سرویس‌های برخط از سوی شرکت سونی نقش بارزی در جلب نظر گیمر را دارد. با وجود اینکه در 2 ماه اخیر حجم فروش بازی‌های مخصوص پلی استیشن 5 تا حدودی کاهش یافته ولی میزان دانلود بازی‌های موجود برای این کنسول بیشتر شده است.

برخی از کاربران معتقدند تنها عاملی که مانع فروش بیشتر PS5 در جهان شده است محدودیت‌های شرکت سونی برای ساخت این دستگاه است. سونی تنها در 1 سال گذشته توانسته است از فروش کنسول بازی پلی استیشن 5 و بازی‌های این دستگاه درآمد خود را از 116 میلیون دلار به 983 میلون دلار برساند. به نظر می‌رسد با روند کنونی تا اطلاع ثانویه پلی استیشن همچنان پرطرفدارترین کنسول بازی در جهان باقی خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا