رشد اقتصاد غیرنفتی امارات منفی شد

به گزارش نبض‌انرژی، به نقل از بلومبرگ، بر اساس آمارهای اولیه ارائه شده از سوی دولت امارات، کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی در کنار تبعات شیوع ویروس کرونا، در سال 2020 باعث شد تا بخش غیرنفتی اقتصاد این کشور رشد منفی 6.2 درصدی را تجربه کند.

به  طور کلی و بر اساس بیانیه ارائه شده از سوی وزارت اقتصاد امارات تولید ناخالص داخلی در این کشور در سال 2020 رشد منفی 6.1 درصدی داشته است که نسبت به پیش بینی‌های قبلی افت بیشتری را تجربه کرده است. پیشتر انتظار می‌رفت اقتصاد امارات در سال 2020، 6 درصد کوچک‌تر شده باشد.

وزیر اقتصاد امارات البته مدعی شد اقتصاد این کشور بهتر از آن چیزی که انتظار می‌رفت در سال 2020 عمل کرده و این درحالی است که چالش‌های جدی به خاطر شیوع ویروس کرونا پیش روی این کشور بوده است.

وی همچنین می‌گوید که رشد منفی 6.1 درصدی اقتصاد امارات در مقایسه با اقتصادهای بزرگ جهان افت کمی محسوب می‌شود. صندوق بین المللی پول هم پیش بینی کرده بود که اقتصاد امارات در سال 2020 رشد منفی 6 درصدی داشته باشد.

وزیر اقتصاد امارات همچنین گفت که دولت این کشور در تلاش است تا طی 10 سال آینده بزرگی اقتصاد این کشور را از حدود 400 میلیارد دلار کنونی به حدود 800 میلیارد دلار برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا