مقتدایی: دولت امنیت شغلی کارگران را تامین کند

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به معاون اول رییس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار توجه بیشتر به موضوع امنیت شغلی کارگران شد و گفت که دولت در ماه های باقی مانده از عمرش زمینه رضایتمندی بیشتر جامعه کارگری را فراهم کند.

 متن نامه عباس مقتدایی نماینده اصفهان به معاون اول رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح زیر است:

«مبحث امنیت شغلی کارگران همواره از مسائل مهمی بوده که دغدغه زیادی برای این عزیزان، خانواده ایشان و فعالان جامعه کارگری ایجاد کرده است.

همانگونه که مستحضرید امنیت شغلی، مطالبه به حق جامعه کارگری است و همه متولیان امر باید نسبت به این امر مهم اهتمام بیشتری داشته باشند. مدت زیادی است که در جوامع کارگری و رسانه‌ها درباره قراردادهای کار  صحبت می‌شود. با وجود اینکه در قانون کار بر لزوم انعقاد قراردادهای بلند مدت برای مشاغلی که ماهیت دائمی دارند، تاکید شده است، اما برداشت دیگری از تبصره ماده ۷ قانون کار باعث شده که عملا غالب قراردادهای کار در ایران موقتی باشد. همچنین به رغم ممنوعیت بستن قراردادهای سفید امضا، چنین قراردادهایی در بازار کار همچنان رواج دارد.

مبحث امنیت شغلی کارگران تاکنون آنگونه که باید و شاید مورد توجه نبوده و نیازمند اهتمام جدی تر و بیشتر دولت محترم است. در همین راستا مستدعی است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به این امر مهم توجه و اهتمام بیشتری را در دستور کار قرار دهد و در فرصت باقی مانده تا پایان دولت، زمینه رضایتمندی بیشتر جامعه کارگری را فراهم نماید.
از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نمایم.»

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا