۳۰ واحد تولیدی در تملک بانک‌های قزوین امسال واگذار می‌شوند

 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، امسال ۳۰ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان که به دلیل بدهی در تملک بانک‌های استان هستند، به سرمایه گذاران دارای اهلیت واگذار می‌شوند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ حمیدرضا خانپور روز چهارشنبه در جریان بازدید از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی لیا افزود: در حال حاضر ۶۰ واحد تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین به بدلیل بدهی در تملک و جانشینی بانک ها قرار دارند.

وی اظهار داشت: برخی از این واحدها تعطیل و برخی دیگر نیز فعال هستند اما با حداقل ظرفیت کار می کنند.

این مسوول با بیان اینکه بانک ها از تخصص و توان لازم برای مدیریت واحدهای تولیدی برخوردار نیستند، افزود: واحدهای تولیدی که در تملک بانک ها هستند از توان کمی برای فعالیت برخوردار بوده و به دلیل موانع و مشکلات مختلف و همچنین محدودیت های قانونی نمی توانند آن طور که باید و شایسته است در خدمت تولید و اشتغال باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: امسال با حمایت های استاندار و معاونان وی، دستگاه های مسوول و همچنین دادگستری استان تلاش می شود حداقل نیمی از واحدهای تولیدی در تملک بانک ها در قالب اجاره به شرط تملیک به سرمایه گذاران واجد شرایط و دارای اهلیت سپرده شود.

وی با بیان اینکه مسایل و مشکلات بخش تولید به طور جدی و مستمر در استان قزوین مورد رصد و پایش قرار می گیرد، افزود: در همین راستا چهارشنبه های هر هفته استاندار و مدیران دستگاه های اقتصادی از واحدهای تولیدی مختلف بازدید می کنند و مسایل و مشکلات واحدها را از نزدیک مشاهده و دریافت کرده و آنها را در نشست های آتی کارگروه های مربوط از جمله ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می کنند و برای حل آنها مصوبات لازم الاجرا صادر می شود.

خانپور افزود: در کنار دستگاه های اجرایی، دادگستری کل استان نیز با جدیت برای تحقق شعار سال ورود پیدا کرده است که از جمله آنها می توان به رفع محدودیت ها و موانع موجود پیش روی واگذاری واحدهای تولیدی در تملک بانک ها اشاره کرد.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی (نخستین شهر صنعتی کشور) دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

این استان دارای حدود چهار هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی است و از قطب های صنعت کشور به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا