دلار بیش از ۱۱ درصد ارزان شد/ کدام سرمایه‌گذاران زیان بیشتری دیدند؟

این هفته هر چهار بازار طلا، سکه، بورس و دلار دچار ریزش شدند. در این میان خریداران دلار بیشترین ضرر و سهامداران بورس کمترین میزان ضرر را تجربه کردند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ هفته دوم اردیبهشت برای بازارها با ریزشی دسته‌جمعی همراه بود. بر این اساس هر چهار بازار دچار افت شده و دلار، طلا، سکه و بورس به ترتیب بیشترین ریزش قیمتی را تجربه کردند.

دلار

اسکناس آمریکایی با بیش از ۱۱ درصد ریزش در یک هفته پرچمدار ریزش میان بازارهای مالی بود. هر دلار آمریکا هفته گذشته را در حالی به پایان رساند که قیمتش به ۲۳ هزار و ۲۳۱ تومان رسیده بود.

در طول هفته جاری، بازار ارز تحت تاثیر اخبار مذاکرات و تزریق ارز با ریزشی شدید مواجه شد و در نهایت هر دلار بیش از دو هزار و ۵۸۰ تومان از ارزش خود را از دست داده و  پا به کانال ۲۰ هزار تومانی گذاشت. پایان روز پنج‌شنبه قیمت دلار در صرافی ملی به ۲۰ هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

بنابراین دلار این هفته بیشتر از سایر بازارها و ۱۱٫۱۱ درصد کاهش قیمت ثبت کرد.

طلا

آخرین نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار هفته گذشته ۹۸۷ هزار و ۴۰۰ تومان بود. آخرین نرخ این هفته اما به ۹۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده است.

بر این اساس طی یک هفته ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان از قیمت طلا کم شده و این فلز گران‌بها با از دست دادن ۴٫۸ درصد از ارزش خود دومین بازار زیانده این هفته شد.

هفته-دوم-اردیبهشت

سکه

سکه امامی با ۴٫۵ درصد افت قیمتی در هفته‌ گذشته، سومین بازار ریزشی در میان بازارها شد.

هر سکه که انتهای هفته گذشته ۹ میلیون و ۹۴۷ هزار تومان قیمت داشت، با کاهشی ۴۵۴ هزار تومانی، تا ۱۶ ازدیهشت ماه به ۹ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان رسید.

بورس

براساس داده‌های سازمان بورس اوراق بهادار، بازار سرمایه هفته گذشته را با شاخص یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۸۵۰ واحد به پایان رسانده است.

تا پایان این هفته شاخص ۳۵هزار و ۵۸۶ واحد ریزش کرده و به سطح یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۶۲ واحد رسیده.

با این حساب بازار سرمایه که مدت‌هاست در لیست بازارهای زیانده جا خوش کرده در هفته دوم ازدیبهشت ماه نیز ریزشی ۲٫۹ درصدی را تجربه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا