٩٠٠ میلیارد ریال از محل فروش خیار عاید کشاورزان ایرانشهری شد

زاهدان- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کشاورزان این شهرستان با فروش افزون بر ١٢ هزار تن خیار گلخانه‌ای در سال زراعی ۹۹-۴۰۰ بالغ بر ٩٠٠ میلیارد ریال درآمد کسب کردند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ مجید فیاضی روز شنبه اظهارداشت: افزون بر ۶٠ هکتار از زمین های شهرستان ایرانشهر در سال زراعی گذشته به کشت محصول خیار گلخانه ای اختصاص یافته بود که از این سطح زیرکشت در ۶ ماه کشاورزان این شهرستان بیش از ١٢ هزار تن محصول خیار برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

وی زمان کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر را مهر عنوان کرد و گفت: برداشت این محصول گلخانه ای پس از گذشت ۴۰ روز از زمان کاشت آن آغاز می شود.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر متوسط برداشت خیار گلخانه ای در هر هکتار را در این شهرستان افزون‌بر ١٨٠ تن ذکر کرد.

وی بیان کرد: نوبرانه بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سود دهی بالا و افزایش تولید درسطح موجب شده که کشاورزان ایرانشهری هر ساله بخشی از زمین های خود را به کشت این محصول اختصاص دهند.

فیاضی اظهارداشت: کشت محصول خیار گلخانه ای در ایرانشهر برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در نیم هکتار بصورت آزمایشی و آموزشی از سوی مرکز تحقیقات کشاورزی انجام شد که با توجه به قابلیت های شهرستان در بخش کشاورزی و سود دهی خوب محصولات غیر فصل، کشاورزان تشویق به کشت محصول خیار گلخانه ای شدند.

وی افزود: بیش از ۵٠٠ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم درکار تولید خیار گلخانه ای درایرانشهر مشغول بکار هستند.

ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد و از مناطق مستعد کشاورزی استان محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا