۲۰۰هزارفرصت شغلی در کشور ایجاد می شود/تشکیل مجامع جهادی در کشور

ارومیه – رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: امسال ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور توسط بسیج سازندگی ایجاد می شود.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛سردار محمد زهرایی در ارومیه با بیان اینکه سال گذشته ۱۵ هزار طرح با کمک نهادهای مختلف با حدود هزار میلیارد تومان اعتبار اجرا شده است، افزود: ۱۱۲ هزار فرصت شغلی نیز سال گذشته از طرح‌های بسیج سازندگی ایجاد شده که امسال ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را هدف گذاری کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه بسیج تعیین بخش مردم سالاری دینی در کشور است گفت: سال ۱۳۷۹ بود که بسیج سازندگی در امتداد جهاد سازندگی تشکیل شد تا مأموریت محرومیت زدایی را در کشور انجام دهد، در حال حاضر بیش از ٨٠٠ هزار نفر در ۴٢ هزار گروه جهادی در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

زهرایی از تشکیل ۷ هزار گروه جهادی به صورت خودجوش خبر داد و عنوان کرد: گروه‌های جهادی در حوزه‌های فرهنگی، کشاورزی، عمرانی، توسعه و غیره فعال است، این گروه‌های جهادی نشان داد که کشور نیازمند نیروهای متخصص در بخش‌های مختلف است.

مجامع جهادی در سطح استان‌های کشور ایجاد می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در حال حاضر ٩٢ قرارگاه استانی و ٨ قرارگاه ملی داریم که فعالیت‌های کلی گروه‌ها را تبیین می‌کنند و امسال در صدد تشکیل مجامع جهادی در سطح استان‌ها هستیم.

زهرایی با بیان اینکه امسال در صدد تشکیل جبهه گروه جهادی خدمات رسان برون مرزی هستیم تا بسیج در خارج از کشور نیز خدمات جهادی انجام دهد، اضافه کرد: سامانه اطلس جهادی برای ارائه مجوزهای لازم و ساماندهی فعالیت‌های لازم در بسیج سازندگی ایجاد شده و بزرگترین بانک اطلاعاتی موجود از گروه‌های جهادی و نتایج فعالیت آنها در حوزه‌های مختلف در این سامانه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: انجام پروژه‌های محرومیت زدایی کوچک در مناطق مختلف جزوه دیگر اهداف دیگر سازمان است که در این راستا امسال بیش از ٣٠ هزار میلیارد تومان در قالب محرومیت زدایی در جلسات شورای برنامه ریزی مصوب شده که بخشی از آن به سپاه و بسیج مأموریت داده شده، اختصاص یافته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از انعقاد تفاهم نامه با وزارتخانه‌های مربوطه برای اجرای پروژه‌ها خبر داد و گفت: آبرسانی راه و مسکن روستایی و رسیدگی به مشکلات حاشیه نشین جزو برنامه‌های سال جاری سازمان بوده که در دستورکار قرار گرفته است.

محرومیت زدایی در ۱۰ هزار روستای کشور توسط بسیج سازندگی

سردار زهرایی توجه به اقتصاد مقاومتی را نیز جزو دیگر اقدامات شاخص اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ٢۵ هزار صندوق قرض الحسنه در کشور داریم که در این حوزه فعالیت می‌کنند.

وی با تاکید بر فعالیت خدمت رسانی و مشارکت در حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله و غیره ادامه داد: نهضت کمک مومنانه و توزیع اقلام معیشتی و دارویی از همان اهداف فعالیت خدمت رسانی بود که اقدامات ارزشمندی در سال گذشته انجام گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در بیش از ۱۰ هزار روستا در بخش‌های آبرسانی، احداث راه و جاده طرح‌های محرومیت زدایی اجرا شده است، افزود: همچنین در سطح شهرها نیز ۱۱۰۰ محله حاشیه نشین از خدمات بسیج سازندگی بهره مند شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا