منافع حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده‌ها و دلالان می رسد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به صورت مستقیم به خود مردم پرداخت شود، گفت: منافع حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده‌ها و دلالان می رسد و مردم از یارانه این بخش استفاده نمی کنند.

نبض تجارت  ،سمیه رفیعی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰، گفت: منافع حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده‌ها و دلالان می رسد و مردم از یارانه این بخش استفاده نمی کنند.

وی ادامه داد: مجلس به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی در بودجه ۱۴۰۰ می باشد. امیدواریم دولت هم در این زمینه همراهی کند. منابع حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به صورت مستقیم به خود مردم پرداخت شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تورم کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی بالا است، گفت: سالانه میلیاردها دلار از اموال بیت المال در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف کاهش قیمت کالاهای اساسی در اختیار واردکنندگان قرار می گیرد ولی هیچ گاه شاهد کاهش قیمت نبوده ایم. قیمت مرغ و سایر کالاهای اساسی این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: دولت باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند. به عبارتی یارانه‌ای که به واردکننده‌ها داده می‌شد را به صورت شفاف در قالب یارانه نقدی و یا کالابرگ به خود مردم دهند.

رفیعی در پایان تصریح کرد: حذف ارز ۴۲۰۰ و پرداخت منابع مالی حاصل از به صورت مستقیم به خود مردم قطعا مطلوب تر از مدل فعلی و در راستای حمایت از مردم است.

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا