لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران تقدیم شورا شد

نبض تجارت ، «پیروز حناچی» شهردار پایتخت امروز /یکشنبه/ با حضور در دویست و شصت و ششمین جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران، لایحه بودجه اصلی را با رقم ۴۷ هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان به همراه ۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان بودجه برای اجرای ۳۲ طرح خاص، تقدیم شورا کرد.

به گزارش نبض تجارت ، در بودجه پیشنهادی سال آتی به بودجه بیشتر برای شهرداری های مناطق و نواحی، توسعه قابل توجه ناوگان اتوبوسرانی و مترو، مترو پرند و تامین بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه شده است.

نکته دیگر بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران این است که رقم پیشنهادی برای هر تبصره در لایحه بودجه امسال برخلاف سال های گذشته گنجانده شده است.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز خود، بررسی یک فوریت لایحه شهردار تهران را در خصوص اصلاح مصوبه «تعیین عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۳۹۹» در دستور کار قرار می دهند.

بررسی یک فوریت طرح «بهبود فضای عمومی کسب و کارهای فرهنگی و هنری شهری تهران»، یک فوریت طرح «فرایند اعطای تسهیلات، تعریف کاربرد و بهره‌برداری از اماکن تاریخی واجد ارزش ثبت نشده شهر تهران»، بررسی نامه شهردار تهران در خصوص لایحه «برنامه تحقق شهر بیدار تهران» از دیگر دستور های جلسه امروز است.

انتخاب ۶ نماینده شورا از شخصیت‌های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان‌های شهروندی» و لایحه شهردار تهران در خصوص انتخاب ۲ کارشناس متخصص جهت عضویت در شورای سازمان نوسازی شهر تهران در اجرای بند «د» ذیل ماده نهم اساسنامه شرکت مذکور نیز در دستور کار این جلسه اعضای شورای شهر قرار دارد.

بودجه سال گذشته شهرداری تهران ۳۱ هزار و ۳۳۲ میلیارد تومان بود.

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا