قیمت جهانی طلا امروز ۲۸ اردیبهشت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۶۸ دلار و ۸۹ سنت رسید.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛در حالی که تضعیف دلار و افزایش فشار تورمی سبب بالا رفتن اشتها برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی بیش از ۳ ماه گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۸۶۸ دلار و ۸۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز نیز با ۰٫۱ درصد رشد به ۱۸۶۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای اروپایی امروز به نزدیکی پایین ترین رقم های چند ماه گذشته رسید. تضعیف دلار سبب ارزان تر شدن و جذابیت بیشتر طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

آمارهای اقتصادی اخیر منتشر شده در آمریکا نگرانی ها از رشد تورم را برانگیخته و این احتمال را که فدرال رزرو زودتر از حد انتظار نرخ بهره را افزایش دهد تقویت کرده است.
رابرت کاپلان رئیس فدرال رزرو شعبه دالاس روز دوشنبه بار دیگر تصریح کرد که انتظار ندارد نرخ بهره تا قبل از سال آینده افزایش پیدا کند.

قیمت طلا معمولا از پایین ماندن نرخ بهره منتفع می شود، زیرا نرخ بهره نزدیک صفر هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهایی همچون بازار طلا را کاهش می دهد.

سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند تا سرنخ های بیشتری از سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به دست بیاورند.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه سوم امسال بیش از حد انتظار کوچک شده و روند کند واکسیناسیون در کنار خیز مجدد کرونا به میزان مصرف در این کشور آسیب زده است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با ۰٫۷ درصد کاهش نسبت به جلسه قبل به ۱۰۳۵٫۹۳ تن رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا