سرعت رشد اقتصاد هند در ۲۰۲۱ از چین پیشی می‌گیرد

پیش‌بینی می‌شود اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و ۹.۷ درصد توسعه یابد، در حالی که رشد اقتصاد چین ۸.۶ درصد تخمین زده می‌شود.

نبض تجارت ، اطلاعات شرکت تحقیقاتی گلوبال دیتا نشان می‌دهد هند در اوایل 2021 جای خود را به عنوان کشور دارنده سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان از چین باز پس می‌گیرد. چین دو سال است در رتبه اول قرار دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

این شرکت مستقر در لندن انتظار دارد اقتصاد هند در سال جاری میلادی به سرعت از رکود فعلی بیرون آمده و 9.7 درصد توسعه یابد یعنی سریع‌تر از سایر اقتصادهای بزرگ دنیا. رشد اقتصاد چین 8.6 درصد پیش‌بینی می‌شود.

دلیل اصلی رشد اقتصاد هند افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ماه‌های اخیر و بسته محرک اقتصادی 266 میلیارد دلاری آن خواهد بود که در ماه مه توسط دولت برای کمک به احیای اقتصاد از تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا تصویب شد.

به علاوه، کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور به همراه افزایش تقاضا طی فصل جشن‌ها باعث رشد احتمالی اقتصاد آن می‌شود.

طبق گزارش این شرکت تحقیقاتی، کمپین واکسیناسیون سراسری علیه کرونا که در اوایل همین ماه به راه افتاده، بخش‌های آسیب دیده از جمله حمل و نقل، اقامت و تفریحات را به مسیر رشد بازمی‌گرداند.

گارجی رائو، تحلیلگر اقتصادی در موسسه گلوبال دیتا می‌گوید:«کاهش محدودیت‌های کرونایی به همراه محرک‌های بزرگ مالی از طرف دولت باعث عملکرد بهتر شاخص مدیران خرید ، تولید و خدمات در هند از ماه اوت 2020 شده است».

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا