قیمت جهانی طلا امروز ۳ خرداد

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۲۱ سنت رسید.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛به دنبال تضعیف دلار و افزایش فشارهای تورمی و در حالی که افت شدید ارزش ارزهای دیجیتال سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد روز دوشنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۴ سال و نیم گذشته در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۲۱ سنت رسید. هفته گذشته قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از ۸ ژانویه یعنی ۱۸۸۹ دلار و ۷۵ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۸۸۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در خصوص آخرین تحولات بازارهای ارز و نرخ تورم گفت: «شاخص ارزش دلار همچنان ضعیف است و شاخص های مدیران خرید بخش تولید و خدمات در آمریکا و اروپا چشم انداز رشد تورم در ماه های آینده را تقویت کرده است.»

وی افزود: «افت اخیر ارزش ارزهای دیجیتال نیز موجب افزایش جذابیت بازار طلا به عنوان یک محل سرمایه گذاری جایگزین شده است. حرکت رو به افزایش قیمت طلا بسیار قوی است و احتمالا در روزهای آینده به رقم بسیار مهم ۱۹۰۰ دلار خواهد رسید.»

شاخص ارزش دلار در برابر یورو و دیگر ارزهای اروپایی امروز در نزدیکی پایین ترین رقم های ۳ ماه اخیر باقی ماند و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهایی غیر از دلار استفاده می کنند.

پس از آنکه آمارها نشان داد قیمت مصرف کننده رو به افزایش گذاشته و فعالیت های کارخانجات شتاب گرفته است، افزایش ریسک های تورمی در آمریکا سبب نگرانی بازارها شد و به جذابیت بیشتر بازار طلا را به همراه داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا