نامزدهای حاضر در دولت فعلی وعده می‌دهند/ کاهش قدرت خرید یارانه‌ای از 40 دلار به 2 دلار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه متاسفانه نامزدهای حاضر در دولت فعلی وعده می‌دهند گفت: آقای معاون اول شما 8 سال همه کاره کشور بودید؛ در این 8 سال چه گُلی به سر مردم زدید که حالا به حال مردم گریه می‌کنید.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛عبدالرضا مصری نماینده و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم در برنامه ى سعادت آباد رادیو تهران گفت: بسیاری از مسائل اجتماعی در دولت فعلی حل نشده باقی مانده است. برخی مسائل ریشه ای و پایه ای است که رابطه علت و معلولی دارد. آسیب ها ، مراودات و تعاملات  اجتماعی یا بیمه های اجتماعی از عوامل زیرساختی تاثیر می پذیرند به عنوان مثال اگر مشکل اشتغال حل شود در کنار آن مشکلات ازدواج هم  تا 65 درصد حل می شود. مشکلات اقتصادی حل می شود و حتی می تواند روی کاهش اعتیاد تاثیرگذار باشد. لذا چون توفیق زیادی به ویژه اشتغال جوانان در این ایام نداشتیم و به دلیل تحریم ها و مقداری هم به دلیل عدم توجه مدیریت ، برخی مشاغل از دست رفت که قطعا بر روی مسائل اجتماعی تاثیرگذار است.

تمامی دولت ها برای رفاه مردم دغدغه دارند

وزیر رفاه دولت نهم با تاکید بر اینکه رفاع مردم از دغدغه های اصلی تمامی دولت ها است اظهار داشت:  نمی‌توان گفت هیچ دولتی برای رفاه مردم دغدغه ندارد چون این رفاه توفیقی برای خود دولت محسوب می شود و طبیعتا اگر تمامی تلاش ها موجب رفاه عمومی مردم نشود موفقیتی برای دولت در این حوزه به دنبال ندارد. متاسفانه دولت فعلی برنامه های رفاهی خود را 4 تا 5 سال معطوف به برجام کرد و چشم به بیرون داشت. من مخالف مذاکرات نیستم ولی وزارت خارجه باید مذاکرات را انجام دهد و بقیه وزارتخانه ها باید مسائل و مشکلات را در چارچوب اقتصاد مقاومتی پیش می‌بردند.از بیرون به ما رفاه نخواهند داد. ولی در طی این مدت تمام دولت مشغول به بیرون بود و دلخوش بودیم که از فردا حتی نیازی به یارانه نداشته باشیم.

قدرت خرید یارانه از 40 دلار به 2 دلار کاهش یافته است

وی بر قدرت خرید یارانه در روزهای اولیه خود تاکید کرد و خاطرنشان ساخت:قدرت خرید یارانه با ارز 1226 تومان 40 دلار بود ولی امروز 1.5 تا 2 دلار قدرت خرید دارد. دولت آینده باید بیش از 90 درصد تلاش خود را به مسائل داخلی از جمله مسائل اقتصادی و مسائل اجتماعی و … معطوف کند و 10 درصد آن به مذاکرات تخصیص پیدا کند که باید توسط وزارتخانه‌های تخصصی آن انجام شود. نه اینکه 90 درصد آن مثل 4 تا 5 سال گذشته را به دلخوشی‌ها و آب نبات چوبی‌های خارجی بگذرانیم که فرصت‌های داخل هم از دست برود.

متاسفانه نامزدهای حاضر در دولت فعلی هم وعده می دهند!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر وعده های عبوری کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: تقصیر وعده دهنده ها نیستند بلکه افرادی که وعده‌ها را می پذیرند مقصرند. باید به تیم ها توجه کرد. تمام اذهان به یک نفر معطوف می‌شود که فکر می‌کنیم با اسب سفید می‌آید. امروزه متاسفانه وعده ها یک سمت هستند و نقدی که نامزدهای ریاست جمهوری به وضعیت موجود دارند سمتی دیگر است. مثل این است که اینها از مریخ آمده اند و به وضع زمین اعتراض دارند.  تمامی این افراد از مسئولان این کشور بوده اند که باید کاری می‌کردند. افرادی که در دولت هم طی این 8 سال کارکردند باز هم وعده می‌دهند.

وی به صراحت گفت: آقای معاون اول شما 8 سال همه کاره کشور بودید. در این 8 سال چه گُلی به سر مردم زدید که حالا به حال مردم گریه می‌کنید!

لیدرهای معنویِ در سایه‌ی عافیت طلب به قرون وسطی تعلق دارند

مصری خاطرنشان کرد: مردم باید هوشیار باشند. تا زمانیکه احزاب متعهد پای کار نباشند انتخابات ، پر هرج و مرج خواهد بود. ما متاسفانه چون حزب نداریم پشت انتخابات کسی نیست که بتوان پس از انتخابات از او مطالبه کرد. لیدرهای معنویِ در سایه‌ی عافیت طلب به قرون وسطی تعلق دارند. همه آنها مسئولیت اجرایی داشتند که اگر توانایی داشتند مردم به خودشان رای می دادند. ما لیدر مادی و معنوی نمی خواهیم ما مرد میدان و مدیر جهادی به علاوه برنامه اجرایی داخلی می‌خواهیم. ضمن اینکه نسخه اقتصاد مقاومتی را اگر برای بدترین اقتصاد دنیا بگذارند درمان می شود. طی این 8 تا 9 سال چشم ما به خارج از کشور بوده است.

حقوق شهروندی با جامعیت عدالت اجتماعی از اولویت های دولت بعدی باشد

وزیر رفاه دولت نهم با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی گفت: باید تعریف مشخصی از حقوق شهروندی داشته باشیم. آیا عدالت در حقوق شهروندی رعایت می شود یا خیر. اگر حقوق شهروندی جامعیت عدالت اجتماعی را در تمامی حوزه ها دارا باشد باید از اولویت های دولت بعدی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا