هواوی سیستم عامل اختصاصی خود را هفته آینده راه‌اندازی می‌کند

شرکت هواوی Huawei چین در بزرگترین اقدامی که تا کنون با هدف جبران خسارت وارده به دلیل تحریم های آمریکا انجام داده است، اعلام کرد سیستم عامل جدید مخصوص گوشی های هوشمند خود موسوم به “هارمونی” را در تاریخ ۲ ژوئن راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛به نقل از رویترز، شرکت هواویHuawei  چین در بزرگترین اقدامی که تا کنون با هدف جبران خسارت وارده به دلیل تحریم های آمریکا انجام داده است، اعلام کرد سیستم عامل جدید مخصوص گوشی های هوشمند خود موسوم به “هارمونی” را در تاریخ 2 ژوئن راه اندازی خواهد کرد.

استفاده از سیستم عامل مخصوص خود به این معنی است که دیگر به اندروید متکی نخواهد بود.

تحریم های اخیر ایالات متحده شرکت گوگل Google را از ارائه خدمات پشتیبانی فنی به مدل های جدید گوشی های هواوی و دسترسی به اپلیکیشن های گوگل و مجموعه خدمات توسعه دهنده ای که بیشتر برنامه های Android بر اساس آن ساخته شده اند، منع می کند.

بر اساس این گزارش، هنوز مشخص نیست که آیا هواوی گوشی های هوشمند خود را همزمان به بازار عرضه می کند یا اینکه به روزرسانی تلفن های موجود در بازار انجام می شود. میزان سرعت انتشار این سیستم عامل نیز اعلام نشده است.

سیستم عامل جدید هارمونی فقط راه کمی را برای کاهش تأثیر تحریم های سال 2019 باز خواهد کرد.

این تحریم ها همچنین دسترسی هوآوی را به فناوری های ضروری که منشأ آنها ایالات متحده است، قطع کرده و توانایی این شرکت برای طراحی تراشه های خود و تامین قطعات از فروشندگان خارجی را محدود کرده است.

هوآوی که زمانی بزرگترین تولیدکننده تلفن های هوشمند در جهان بود با تصاحب سهم 4 درصدی از بازار طی سه ماهه اول سال جاری میلادی اکنون در رتبه 6 جهانی قرار دارد.

دولت ترامپ مدعی بود که این غول ارتباطات چین تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده است – اتهامی که هواوی آن را رد کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا