سهم ایران از اقتصاد جهان طی 40 سال گذشته نصف شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: علیرغم تمام پتانسیل‌ها طی 40 سال گذشته،سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهان نصف شده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛غلامحسین شافعی امروز در دیدار محسن رضایی میرقائد کاندیدای ریاست جمهوری با فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اتاق بازرگانی گفت: ما با برنامه‌های آقای رضایی در دوره‌های قبل نیز آشنا هستیم و ابتکارات جدیدی را در گذشته از وی شنیده‌ایم و یکی از این ابتکارات طرح توسعه منطقه‌ای بود که بارها در اتاق در مورد آن صحبت شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: خوشبختانه رویکرد همه کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری یک رویکرد اقتصادی است، آقای رضایی اگرچه در گذشته هم ما شاهد همین حرف ها بوده‌ایم، اما با کمال تاسف باید بگویم که امروز برای ما خجالت آور است که سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نسبت به چهل سال قبل نصف شده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: اگرچه در مورد کارهای خودمان زیاد می‌گوییم و اعلام می‌کنیم که رشدهایی در برخی از زمینه‌ها داشته‌ایم، اما خودمان را با جهان مقایسه نمی‌کنیم که جهان چه کرده است و این وضعیت نتیجه همه وعده و وعیدهایی است که در گذشته علیرغم تمام پتانسیل‌هایی که شک و تردیدی در مورد آن نیست، داده شده است.

وی بیان داشت: این سوال بزرگی است که علیرغم این همه بحثی که در مورد پتانسیل‌های مملکت از جمله وسعت جغرافیایی، نیروی انسانی خبره، امکانات معدنی مملکت صحبت می‌شود و درست هم است، چرا وضعیت اقتصاد کشور این گونه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا