وزارت صمت در خصوص اجازه صادرات تخم مرغ تجدید نظر کند

تهران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به اینکه وزارت صمت اجازه صادرات تخم مرغ را صادر کرده که سبب افزایش قیمت می شود گفت: در این خصوص باید تجدید نظر صورت بگیرد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛حشمت الله عسگری ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران با بیان اینکه نظارت بر بازار به طور مرتب انجام می‌شود اظهار داشت: در مورد مرغ و نان مقرر شد اکیپ‌های نظارتی تقویت شود.

وی ادامه داد: توزیع کنندگان مرغ به بهانه افزایش هزینه حمل قصد افزایش قیمت داشتند؛ هر چند سهم این هزینه در قیمت تمام شده زیاد نیست اما مقرر شد این موضوع در دستور کار رسیدگی ستاد ساماندهی مرغ کشور قرار گیرد ولی تا آن زمان هیچکدام از واحدهای عرضه مرغ حق افزایش قیمت ندارند و دستور داده شد با متخلفین برخورد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: اعتقاد داریم هرچه سریع‌تر بازار قیمت دستوری باید حذف شود؛ چراکه تجارب ما در طول چهار دهه اخیر در موضوع قیمت‌گذاری دستوری ناکام مانده و یکی از کارهایی که در اسرع وقت باید انجام شود، اصلاح نظام چندگانه قیمت است و باید به یک قیمت برسیم.

عسگری سپس گفت: اکنون ۴ قیمت برای آرد در بازار وجود دارد و چندگانگی قیمت سبب شده تا آرد از شبکه رسمی خارج شود، از این رو در شبکه تأمین آرد با مشکل مواجه هستیم و اصلاح قیمت نان و حذف چند قیمتی باید در دستور کار شورای آرد و نان کشور قرار گیرد.

وی تاکید کرد: وزارت صمت در روزهای اخیر اجازه صادرات تخم مرغ را صادر کرده و از آنجا که قیمت تخم مرغ بر اساس قیمت مصوب است وقتی اجازه صادرات داده می‌شود افزایش قیمت اتفاق می‌افتد و وزارت صمت باید در مورد این تصمیم تجدید نظر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا