کاهش نسبی قیمت سکه

به گزارش «نبض‌تجارت»؛طبق گزارش‌های اخیر قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز، سه شنبه، ۱۸ خرداد ماه در بازار تهران با کاهش۱۵۰ هزار تومانی در مقایسه با روز گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

کاهش نسبی قیمت سکه

در حال حاضر بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی در مقایسه با روز گذشته به رقم ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

علاوه بر آن نیز امروز نیم سکه بهار آزادی به قیمت پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

علاوه بر مواردی که گفته شد در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۷۸ هزار تومان رسید. قیمت مثقال طلا نیز چهار میلیون و ۶۷۴ هزار تومان شد. همچنین هر اونس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و ۸۹۲ دلار و ۲ سنت فروخته شد.

براساس این گزارش قیمت سکه در روزهای آغازین سال جدید ۱۱ میلیون تومان بود و روند نزولی را شروع کرد تا به بهای ۹ میلیون تومان رسید. از نیمه اردیبهشت ماه سکه از کانال ۹ میلیون تومان عبور کرد و در این مدت در کانال ۱۰ میلیون تومان در نوسان بوده است.

در این راستا نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر اعلام کرد: «نکته قابل توجه در بازار طلا این است که در چند ماه گذشته با توجه به ثابت ماندن قیمت طلا و کمتر سوددهی، سرمایه گذار طلا به سمت بازار‌های موازی حرکت کرده است و شاهد کاهش سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه بوده‌ایم.»

کشتی آرای در پایان گفت: «در چند ماه گذشته ما روند افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا را داشتیم، ولی این روز‌ها با کاهش سرمایه‌گذاری در بازار طلا روبه‌رو هستیم به همین دلیل قیمت‌ها از شفافیت بیشتری برخوردار است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا