عرضه کیف و کوله پشتی با سطوح آنتی‌باکتریال نانویی

یکی از شرکت‌های فناور با توجه به شیوع کرونا با استفاده از نانو ذرات نقره کیف و کوله پشتی آنتی‌باکتریال عرضه کرد.

نبض تجارت ، سعید اسفندیار، مشاور فنی این شرکت تولیدکننده کیف و کوله‌پشتی با بیان اینکه در این شرکت اقدام به ایجاد خاصیت آنتی‌باکتریال در محصولات خود کردیم، گفت: با شیوع کرونا درخواست‌های زیادی برای ایجاد خاصیت ضدمیکروبی و آنتی‌باکتری روی محصولات دریافت کردیم، از این رو به سراغ استفاده از فناوری‌ نانو رفتیم و برای این منظور از نانوذرات نقره شرکت‌های ایرانی استفاده کرده و آنها را با دو روش مختلف روی محصولات کیف و کوله پشتی قرار دادیم.

وی ادامه داد: در روش اول نانوذرات را روی سطح پارچه قرار دادیم و سپس از این پارچه برای تولید محصول استفاده کردیم و در روش دوم ابتدا محصول تولید شده و سپس نانوذرات به صورت اسپری روی آن قرار داده می‌شود.

اسفندیار خاطر نشان کرد: در صورتی که سفارش مشتری در حجم بسیار بالا باشد ترجیح داده می‌شود که از روش اول استفاده شود که برای این کار پیمانکار تامین‌کننده پارچه، نانوذرات را روی سطح پارچه پلیمری قرار داده و سپس با قرار گرفتن پارچه در کوره، نانوذرات روی سطح تثبیت می‌شوند که این تثبیت شدن در ایجاد خاصیت آنتی‌باکتری بادوام نقش اساسی دارد. اما در صورتی که سفارش مشتری کم باشد، ابتدا محصول تولید شده و سپس نانوذرات روی آن اسپری شده و در ادامه با قرار دادن محصول در کوره نانوذرات تثبیت می‌شوند.

بر اساس اعلام ستاد نانو، مشاور فنی این شرکت با بیان اینکه عملکرد آنتی‌باکتریال این محصولات توسط آزمایشگاه همکار وزارت بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفته و تایید شده است، یادآور شد: کوله پشتی‌ها به ندرت شسته می‌شوند و این موضوع موجب می‌شود که سطح بالایی از آلودگی داشته باشند که با استفاده از نانومواد می‌توان این میزان آلودگی را به شدت کاهش داد.

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا