درخواست اصناف برای تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر عملکرد99

نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اگرچه اصناف مکررا خواستار تمدید مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد 99 تا پایان شهریور و بازنگری دستورالعمل تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم هستند اما احتمالا دولت برای پرکردن خزانه در سال آخر کار خود موافق تمدید این مهلت نیست.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ابراهیم درستی با اشاره به اینکه اصناف خواستار تمدید مهلت ارسال اظهارنامه مالیات عملکرد 1399  شدند، گفت: چندین بار درخواست تمدید مهلت ارسال اظهار نامه عملکرد 1399 تا پایان شهریور به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است، اما تاکنون با این درخواست موافقت نشده و علت مخالفت سازمان امور مالیاتی نیز مشخص نیست.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: شرایط کنونی اصناف با توجه به رکود و تعطیلی های مکرر دو ساله بسیار سخت است، لذا لازم است سازمان امور مالیاتی کشور به عنوان یکی از بخش های دولت در راستای حمایت از اصناف آسیب دیده اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه به علت فشار اقتصادی ناشی از کرونا سال گذشته مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی اصناف تا پایان مرداد تمدید شد، گفت: امسال هم سازمان امور مالیاتی در جلسه‌ای با حضور نمایندگان اصناف، و نمایندگان سازمان های ذیربط و همچنین نمایندگان ستاد ملی مقابله با کرونا قول مساعد داده بود که این مهلت را تا پایان شهریور 1400 تعیین کند اما معلوم نیست که در شرایط کرونا، رکود اقتصادی و حتی فشار اقتصادی شدیدتر از سال گذشته به چه دلیل با تمدید ارسال اظهارنامه موافقت نمی‌کند.

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و پایان کار دولت فعلی گفت: به نظر می‌رسد، سازمان امور مالیاتی به دنبال پرکردن خزانه با اخذ مالیات از نادرآمدی اصناف است، در حالی که این موضوع به دلیل وارد کردن فشار مضاعف به اصناف نارضایتی اصناف را به دنبال خواهد داشت.

درستی با اشاره به دستورالعمل ابلاغی تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم گفت: ابلاغ این دستورالعمل در نیمه دوم خرداد ماه با زمانی کمتر از 15 روز اصناف را در فشار قرار داده است.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: با توجه به فشار اقتصادی و افزایش بی سابقه تورم اصناف کشور خواستار تمدید مهلت ارسال اظهارنامه عملکرد 99 تا پایان شهریور و بازنگری دستورالعمل تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا