هندوانه گران شد + قیمت میوه‌های نوبرانه در بازار امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: با توجه به کاهش عرضه در برابر تقاضا ناشی از اتمام تولید و صادرات، قیمت هندوانه رشد داشته است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران از افزایش قیمت هندوانه در بازار خبر داد و گفت: با توجه به کاهش عرضه در برابر تقاضا ناشی از اتمام تولید سیستان و بلوچستان و صادرات، قیمت نسبت به هفته قبل رشد داشته که با عرضه دوره شهری‌ها همچون ورامین و شهریار بازار به تعادل می‌رسد.

او قیمت کنونی هر کیلو پرتقال تامسون شمال را ۶ تا ۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ هر کیلو پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان، توت سفید ۸ تا ۱۲ هزار تومان، توت فرنگی گرگان ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، خیار رسمی ۶ تا ۹ هزار تومان، خیار گلخانه ۶ تا ۸ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان، سیب قرمز مراغه ۸ تا ۱۱ هزار تومان و گریپ فروت تو سرخ ۸ تا ۱۲ هزار تومان است.

محصول (هرکیلو) قیمت
پرتقال تامسون شمال ۶ تا ۸ هزار تومان
پرتقال رسمی شمال ۷ تا ۱۰ هزار تومان
توت سفید ۸ تا ۱۲ هزار تومان
توت فرنگی گرگان ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
توت فرنگی گلخانه ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان
خیار رسمی ۶ تا ۹ هزار تومان
خیار گلخانه ۶ تا ۸ هزار تومان
سیب زرد دماوند ۱۲ تا ۱۶ هزار تومان
سیب قرمز مراغه ۸ تا ۱۱ هزار تومان
گریپ فروت تو سرخ ۸ تا ۱۲ هزار تومان

 

کارگر ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو زردآلو شیراز با نرخ ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، زردآلو کاشان ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، انگور یاقوتی ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان، هلو پیش رس ۱۰  تا ۱۸ هزار تومان، هلو هسته جدا ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گیلاس مشکی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان، سیب گلاب ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، گوجه سبز شمال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان و گوجه سبز برغان ۲۰ تا ۴۵ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

محصول (هر کیلو) قیمت
زردآلو شیراز ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان
زردآلو کاشان ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
انگور یاقوتی ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان
هلو پیش رس ۱۰  تا ۱۸ هزار تومان
هلو هسته جدا ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
گیلاس مشکی ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان
گیلاس تکدانه ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان
سیب گلاب ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
گوجه سبز شمال ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
گوجه سبز برغان ۲۰ تا ۴۵ هزار تومان

 

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت هر کیلو هندوانه را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ملون ۵ تا ۷ هزار تومان، شاه پسند ۷ تا ۱۱ هزار تومان و طالبی ۴ تا ۸ هزار تومان اعلام‌ کرد.

محصول(هرکیلو) قیمت
هندوانه ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان
ملون ۵ تا ۷ هزار تومان
شاه پسند ۷ تا ۱۱ هزار تومان
طالبی ۴ تا ۸ هزار تومان

 

او قیمت کنونی هر کیلو موز در میدان را ۲۳ تا ۲۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: علی رغم‌ عرضه بالای انبه و موز در بازار، تقاضای چندانی وجود ندارد و طبق روال همه ساله با گرمای هوا و کاهش تقاضا برای خرید موز در بازار، قیمت کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکلی در عرضه میوه به بازار نداریم، بیان کرد: در حال حاضر عرضه آلو زرد، آلو سیاه، آلو شابلون و آلبالو در بازار به حدی بالاست که قیمت در بازار متعادل است و از طرفی میوه فروش و کشاورز به خاطر گرمای هوا چاره‌ای جز عرضه محصول ندارد.

این مقام مسئول قیمت هر کیلو بادمجان دلمه را ۴ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو بادمجان قلمی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان گلخانه ۷ تا ۱۰ هزار تومان، باقالی ۷ تا ۱۱ هزار تومان، برگ‌مو ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، پیاز شیری ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز نو ۲ تا ۴ هزار تومان، تره فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان، گوجه فرنگی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، لیموترش سنگی ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان، لیموترش میناب ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، گل کلم ۴ تا ۷ هزار تومان و کلم سفید و قرمز ۲ تا ۳ هزار تومان است.

محصول (هر کیلو) قیمت
بادمجان دلمه ۴ تا ۶ هزار تومان
بادمجان قلمی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
بادمجان گلخانه ۷ تا ۱۰ هزار تومان
باقالی ۷ تا ۱۱ هزار تومان
برگ‌مو ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان
پیاز شیری ۳ تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان
پیاز نو ۲ تا ۴ هزار تومان
تره فرنگی ۴ تا ۶ هزار تومان
گوجه فرنگی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
لیموترش سنگی ۱۴ تا ۱۸ هزار تومان
لیموترش میناب ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان
گل کلم ۴ تا ۷ هزار تومان
کلم سفید و قرمز ۲ تا ۳ هزار تومان

 

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به دلایل گرانی سیب زمینی در بازار بیان کرد: با اتمام سیب زمینی جنوب، قیمت دچار نوساناتی شد که هم اکنون با توزیع سیب زمینی از گرگان و اصفهان بازار تا حدودی متعادل شده که پیش بینی می‌شود در هفته آتی هم باز کاهش قیمت داشته باشیم‌.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر هر کیلو سیب زمینی نو با نرخ ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، سیر خشک ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، فلفل تند ریز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه سبز ۶ تا ۱۰ هزار تومان، فلفل دلمه گلخانه ۸ تا ۱۴ هزار تومان، کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار تومان، کاهو رسمی ۲ تا ۴ هزار تومان، کدو مسمایی ۴ تا ۶ هزار تومان، کرفس ۴ تا ۶ هزار تومان، نخود فرنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، هویج ۶ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و لوبیا سبز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان با احتساب حداکثر ۳۰ تا ۳۵ درصد سود در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

محصول (هر کیلو) قیمت
سیب زمینی نو ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
سیر خشک ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان
فلفل تند ریز ۶ تا ۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه سبز ۶ تا ۱۰ هزار تومان
فلفل دلمه گلخانه ۸ تا ۱۴ هزار تومان
کاهو پیچ سالادی ۳ تا ۵ هزار تومان
کاهو رسمی ۲ تا ۴ هزار تومان
کدو مسمایی ۴ تا ۶ هزار تومان
کرفس ۴ تا ۶ هزار تومان
نخود فرنگی ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان
هویج ۶ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تکمان
لوبیا سبز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان

 

او نرخ هر کیلو سبزی خوردن را ۵ تا ۷ هزار تومان و سبزی جور( پلو، آش، قورمه) را ۳ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد.

محصول (هر کیلو) قیمت
سبزی خوردن ۵ تا ۷ هزار تومان
سبزی جور( پلو، آش، قورمه) ۳ تا ۵ هزار تومان

 

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در پایان تصریح کرد: با گرمای هوا و عرضه میوه‌های بهاری تقاضایی در بازار نیست و همواره پیش بینی می‌شود که با ازدیاد عرضه، قیمت میوه‌های سردرختی کاهش یابد‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا