افزایش قیمت جهانی طلا

قیمت طلا در انتظار مذاکرات فدرال رزرو، دوباره مرز 1800 دلار را شکست.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛قبل از انتشار یادداشت های نشست فدرال رزرو حاوی بینشی تازه در مورد سیاست های پولی ایالات متحده، قیمت طلا دوباره به بالای 1800 دلار در هر اونس رسید. از گردهمایی ماه ژوئن فدرال رزرو سرنخ های بیشتری در مورد در مورد نرخ بهره بانکی، خرید اوراق قرضه و چشم انداز اقتصادی حاصل خواهد شد.
طلا در آستانه قرار گرفتن در بالاترین سطح سه هفته گذشته است در حالی که سود اوراق خزانه داری که با تورم تعدیل شده، جذابیت این فلز گرانبها پس از گذراندن بدترین ماه از ژوئن سال 2016 افزایش می دهد.
گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند بانک گفت: ریسک پذیری باعث افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای دارایی های امن شده است. با وجود نگرانی های جدید از بهبود اقتصادی، سهام ها در آسیا سقوط کرد و همینطور در ایالات متحده کاهش یافت.
با کاهش قیمت شدید در ماه ژوئن که ناشی از افزایش سود اوراق خزانه داری و دلار قوی تر و امید دولت ها برای کنترل محرک های مالی همه گیری، سال ناپایداری برای طلا بوده است. اما ریسک های اقتصادی طولانی مدت کمتر از حد انتظار شد. شمش طلا با 0.3 درصد افزایش به 1802.60 دلار رسید و در ماه جاری 1.8 درصد رشد داشت. نقره و پلاتین ثابت بودند، در حالی که پالادیوم 0.4 درصد افت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا