ذخیره لاستیک دولتی در حال اتمام است/ قول وزارت صمت برای تامین لاستیک کامیون

قائم مقام سازمان راهداری از برنامه‌ریزی برای کاهش سن ناوگان تاکسی بین شهری به ۷ سال خبر داد و گفت:وزارت صمت قول داده لاستیک خودروهای سنگین را تامین کند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛  داریوش امانی درباره نوسازی ناوگان کرایه سواری برون‌شهری اظهار کرد: تعداد تاکسی‌های برون‌شهری کشور در زمان حاضر 28 هزار دستگاه است که از این تعداد حدود 17 هزار دستگاه تاکسی در سن فرسودگی قرار دارند.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تا پایان سال آینده هدفگذاری کرده 3000 دستگاه تاکسی نوسازی شود. با این هدفگذاری تا پایان سال 1400 سن ناوگان تاکسی کرایه بین‌شهری به زیر 10 سال کاهش خواهد یافت.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سن ناوگان سواری کرایه را به 7 سال کاهش دهیم و روی این عدد نگهداریم. تحقق اهداف برنامه‌های ما به توان خودروسازان داخلی بستگی دارد.

امانی در رابطه با لاستیک خودروهای سنگین یادآور شد: بر اساس قانون از ابتدای 4200 تومانی برای تامین لاستیک تخصیص نیافت و تامین لاستیک بر اساس ارز نیمایی انجام شده است.لاستیک‌های توزیعی نیز باقیمانده ارز 4200 توسط سازمان راهداری در حال انجام است که موجودی ما حدود 270 هزار حلقه است.

وی تاکید کرد: قرار شده وزارت صمت بر اساس حواله سازمان راهداری برای کاربران لاستیک را توزیع کند. سازمان راهداری بر اساس پیمایش، کارت هوشمند و فعالیت ناوگان حواله را صادر می‌کنیم.

وی بیان کرد: وزارت صمت قول داده هیچگونه کمبودی در لاستیک خودروهای سنگین نداشته باشیم و تا پایان سال هم مشکلی خاصی در این زمینه نخواهیم داشت.

امانی گفت: دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کننده در حال برخورد با  تخلفات صورت گرفته در این حوزه هستند.

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا