آستارا از قطب‌های بزرگ صادرات محصولات کشاورزی است

معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور، شهرستان آستارا را یکی از قطب‌های بزرگ صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه شمالی ازجمله روسیه و جمهوری آذربایجان دانست و گفت: شیوه‌نامه تسهیل در روند صادرات محصولات کشاورزی شهرستان آستارا به کشورهای حاشیه شمالی برای تجار و بازارگان این شهرستان تشریح شده است.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛از آستارا، مهدی قائمیان عصر امروز در جلسه رفع موانع و مشکلات بازرگانان محصولات کشاورزی این شهرستان در محل فرمانداری اظهار کرد: قرنطینه نباتی کشور یکی از ارکان اصلی صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه است.

وی شهرستان آستارا را یکی از قطب‌های بزرگ صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه شمالی ازجمله روسیه و جمهوری آذربایجان دانست و گفت: شیوه‌نامه تسهیل در روند صادرات محصولات کشاورزی شهرستان آستارا به کشورهای حاشیه شمالی برای تجار و بازارگان این شهرستان تشریح شده است.

به‌گفته وی ، براساس شیوه‌نامه تسهیل در روند صادرات محصولات کشاورزی و طبق درخواست کشورهای مقصد از ابتدای فرایند کاشت و داشت محصولات کشاورزی قرار است اطلاعات موردنیاز در گواهی‌های بهداشتی ثبت شود.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه رفع موانع و مشکلات بازرگانان محصولات کشاورزی این شهرستان در محل فرمانداری خواستار اصلاح فرایندهای بازرگانی شد و اظهار کرد: با کددار کردن مزارع فرایند کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی مورد نظارت و پایش بهداشتی قرار می‌گیرد.

غلام‌رضا مرحبا خواستار تقویت زیرساخت های صادرات محصولات کشاورزی در شهرستان آستارا شد و گفت: یکی از این زیرساخت‌ها فراهم شدن شرایط ثبت و دریافت اظهارنامه برای محصولات کشاورزی است تا بازرگانان از هرکجای کشور می‌خواهند اظهارنامه‌های خود ر ا برای صادرات ثبت و دریافت کنند.

ساسان کارجویان مدیر جهان کشاورزی شهرستان آستارا نیز در جلسه رفع موانع و مشکلات بازرگانان محصولات کشاورزی این شهرستان در محل فرمانداری میزان واردات، صادرات و ترانزیت محصولات کشاورزی طی سه ماه گذشته از مرزهای ریلی، زمینی و دریایی شهرستان آستارا را 181 هزار و 175 تن دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا