مرودشت در جذب تسهیلات مکانیزاسیون پشتاز است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با ارائه آمارهایی از میزان تسهیلات جذب شده برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی، از پیشتازی مرودشت در این بخش خبر داد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛کاووس همتی چهارشنبه ۲۳ تیر در جمع خبرنگاران از جذب ۲۲۳ درصدی تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی به مبلغ ۳۶۲ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۹ توسط شهرستان مرودشت خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده و استقبال بهره برداران مبلغ جذب شده بیش از مبلغ تخصیصی استٰ.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرودشت بیان کرد: این اعتبارات ازطریق معرفی متقاضیان به بانک کشاورزی به تعداد  ۱۴۵ نفر از افراد متقاضی، با بهره ۱۵ درصد از محل خط اعتباری مکانیزاسیون و از منابع داخلی بانک پرداخت شده است.

همتی ادامه داد: با جذب این تسهیللات ۱۲۶ دستگاه تراکتور سه دستگاه کمباین، ۷۶ عدد انواع ادوات و دنباله بندها  خریداری و به ناوگان مکانیزاسیون این شهرستان افزوده شده است.

او خاطرنشان کرد: هشت عدد از دنباله بندهای خریداری شده از نوع دستگاه کشت بر روی پشته‌های بلند است که از اهداف سازمان جهاد کشاورزی در راستای ترویج این روش است.

به گفته همتی، منابع خط اعتباری با مدیریت بانک کشاورزی برای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی به منظور ارتقاء ضریب مکانیزاسیون ادوات کشاورزی و افزایش درجه مکانیزاسیون کشاورزی پرداخت شده است.

او با بیان اینکه ضریب مکانیزاسیون این شهرستان ۳.۹ اسب بخار در هکتار است، عنوان کرد: ارتقاء ضریب و درجه مکانیزاسیون بخش کشاورزی علاوه بر کاهش هزینه تولید و اقتصادی کردن کشاورزی باعث افزایش تولید و بهره‌وری کشاورزی، انجام به موقع عملیات کشاورزی و تسریع در مراحل کشاورزی و پایین آمدن هزینه کارگری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت یادآور شد: این شهرستان با تعداد ۵۲۶۰ دستگاه تراکتور، ( ۱۷ درصد تراکتورهای فارس) و ۱۷۹۸ دستگاه کمباین ( ۵۱ درصد کمباین استان فارس) بیشترین ضریب مکانیزاسیون در فارس را داراست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا