۳۲۱ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۱۶ پروژه بندری فردا افتتاح میشود

وزیر راه و شهرسازی گفت: فردا(پنجشنبه) حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان طرح شامل ۳۲۱ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۱۶ پروژه بندری افتتاح خواهد شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فردا(پنجشنبه) حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان طرح با حضور آقای رئیس‌جمهور در سراسر کشور افتتاح خواهد شد که شامل ۳۲۱ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۱۶ پروژه بندری و تعدادی پروژه بهسازی راهها و بازسازی سیلاب سال ۹۸ است.

اسلامی گفت: ما در بحث توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور، این توفیق را داشتیم که در دوره فرصت خدمت دولت یازدهم و دوازدهم، حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه و آزادراه در کشور احداث کنیم که تعداد زیادی از اینها به افتتاح رسید و باقی مانده است و تعدادی از آن نیز در این چند روز افتتاح خواهد شد و بخشی از آن نیز به دلایل گوناگون انجام نشد و تا دو، سه ماه آینده تکمیل خواهند شد.

وی تاکید کرد: حدود ۵۰ درصد ظرفیت آزادراهی کشور افزایش پیدا کرده و حدود ۶۰ درصد طول بزرگراه‌های کشور بیشتر شده و همچنین طول خطوط ریلی هم ۴۰ درصد اضافه شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ما ۵ استان کشور را به شبکه ریلی متصل کردیم و ۳ استان دیگر را هم بزودی تکمیل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا