کالاهای اساسی موجود در بنادر پاسخگوی بازار شب عید است

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی درباره وضعیت موجود کالاهای اساسی در انبارهای بنادر کشور، گفت: بازرگانان و تجار با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، به فرآیند ترخیص کالاها از بنادر سرعت بدهند.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛ فرهاد منتصر کوهساری در برنامه تلویزیونی شبکه یک درباره تأمین کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور به خوبی پاسخگوی بازار مصرف در کشور است و هیچ نگرانی در این زمینه برای بازار شب عید وجود ندارد.

وی افزود: هم اکنون حدود 4 و نیم تن کالای اساسی در بنادر و گمرکات کشور اعم از انبارها، سیلوهای غلات و مخازن روغن موجود است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر تأکیدکرد: بیش از 2 هزار و 360 تن ذرت، 504 هزار تن سویا ،304 هزار تن روغن و 101 هزار تن شکر در انبارها، سیلوها و مخازن در بنادر کشور ذخیره و انبار شده اند.

کوهساری با بیان اینکه هیچ کمبودی در کالاهای اساسی نداریم و میزان فعلی پاسخگوی بازار مصرف در کشور است، گفت: بنادر کشور؛ جای نگهداری و دپوی کالاها نیست، بندر جایی است که کالاها باید از آن گذر کند.

وی در خصوص امحای 1400 تن ذرت فاسد شده ناشی از رسوب و ماندگاری دراز مدت در انبار بنادر اظهار داشت: متاسفانه حدود 600 هزار تن کالای متروکه در انبار بنادر وجود دارد که به شدت با همراهی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در حال پیگیری و خروج هرچه سریع‌تر این نوع کالاها از بنادر کشور در شمال و جنوب هستیم.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان  بنادر تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، از تجار و بازرگانان می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر برای انجام فرآیند ترخیص کالا اقدام کنند تا این کالاها روان‌تر و راحت‌تر به دست مصرف‌کنندگان برسد.

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا