نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۵۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۵۴۵ تومان فروخته شد. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۳.۶۲ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۹۱ درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲۸ هزارتومان فروخته شد.

قیمت انس جهانی طلا با افزایش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۸۰۲ دلار قرار دارد. البته همزمان با روند افزایشی قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با افزایش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از رشد ۰.۹۲ تا ۳.۶۲ درصدی را تجربه کردند.
 بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۳.۶۲ درصد کاهش، با قیمت ۱۰ میلیون و ۹۹۲ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۰.۹۱ درصدی به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲۸ هزارتومان فروخته شد.
همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان و ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۲۶۲ هزار تومان فروخته شد.
قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۱.۲۴ درصد کاهش به چهارمیلیون و ۶۵۴ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۱.۲۸ درصدی به یک میلیون و ۷۴ هزار تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با افزایش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۵۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۲۹ هزار و ۵۴۵ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۲۹ هزار و ۲۸۵ تومان به فروش می‌رفت.
همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۴ هزار و ۹۵۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۲۹ هزار و ۳۹۵ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۲۹ هزار و ۶۰۰  تومان و نرخ خرید ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان معامله می‌کنند.
در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۴ هزار و ۵۶۲ تومان و ۲۴ هزار و ۷۵ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نه چندان بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۸ هزار و ۷۹۷ تومان فروش و با نرخ ۲۸ هزار و ۲۲۷ تومان خریداری شد.
قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟
لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با افزایش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به شش هزار و ۸۲۰ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۲ هزار و ۹۱۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۸۰۰ تومان و ۲ هزار و ۸۹۵ تومان رسیده است.
قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۴ هزار و ۵۵۵ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۴ هزار و ۳۵۵ تومان خریداری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا