نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۵ تومان فروخته شد. همچنین قیمت سکه طرح جدید با ۳.۲۲ درصد افزایش، با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۲۱ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۱.۸۵ درصدی به قیمت ۱۱ میلیون و ۲۹ هزارتومان فروخته شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛قیمت انس جهانی طلا با افزایش قیمت، در حال حاضر روی سطح ۱۸۱۴ دلار قرار دارد. البته همزمان با روند افزایش قیمت انس جهانی طلا، بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ایران با افزایش مواجه شدند. به شکلی که انواع سکه و طلا از رشد ۱.۲ تا ۳.۷۸ درصدی را تجربه کردند.

 بررسی آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز ظهر نشان می‌دهد که قیمت سکه طرح جدید با ۳.۲۲ درصد افزایش، با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۲۱ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با افزایش ۱.۸۵ درصدی به قیمت ۱۱ میلیون و ۲۹ هزارتومان فروخته شد.
همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۶ میلیون و ۳۰ هزارتومان و ۳ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان قیمت گذاری شدند. سکه گرمی هم با قیمت دو میلیون و ۳۶۲ هزار تومان فروخته شد.
قیمت هر مثقال طلای ۱۸ عیار هم به عنوان مبنای قیمت گذاری، با ۱.۲۴ درصد کاهش به چهارمیلیون و ۸۰۶ هزار تومان رسیده است. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با کاهش ۱.۲ درصدی به یک میلیون و ۱۰۸ هزار تومان رسید.

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد و صرافی ملی

برخلاف روند نزولی نرخ دلار در روز‌های اخیر، امروز ظهر ارز آمریکایی با افزایش قیمت معامله شد. نرخ قیمت دلار امروز ظهر در بازار آزاد با افزایش قیمت نسبت به ظهر دیروز، به ۲۵ هزار و ۷۵۰ تومان رسید. قیمت یورو هم افزایش محسوسی را تجربه کرد و با قیمت ۳۰ هزار و ۵۵۵ تومان فروخته شد. ارز اروپایی یورو نیز ظهر روز گذشته به قیمت ۳۰ هزار و ۲۲۰ تومان به فروش می‌رفت.
همچنین قیمت خرید دلار در بازار امروز به ۲۵ هزار و ۶۵۰ تومان رسید و یورو نیز با نرخ ۳۰ هزار و ۴۰۵ تومان تومان خریداری می‌شد. البته قیمت یورو در بازار متفاوت است، بخشی از بازار یورو را با قیمت فروش ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان و نرخ خرید ۳۰ هزار , ۳۵۰ تومان معامله می‌کنند.
در صرافی نیز ملی قیمت دلار و یورو با افزایش قیمت نسبت به روز گذشته تعیین شد. نرخ فروش و خرید دلار در صرافی ملی ظهر امروز به ترتیب به ۲۵ هزار و ۳۱۰ تومان و ۲۴ هزار و ۸۰۹ تومان رسید. یورو نیز با تفاوت نسبتا بالا نسبت به بازار آزاد با قیمت ۲۹ هزار و ۶۵۰ تومان فروش و با نرخ ۲۹ هزار و ۶۳ تومان خریداری شد.
قیمت پوند، درهم و لیر به چقدر رسید؟
لیر و درهم که چند روز پرتغییر را پشت سرگذاشتند، امروز با افزایش قیمت خرید و فروش شدند. نرخ فروش درهم امارات در معاملات ظهر امروز در بازار آزاد به هفت هزار و ۱۰ تومان رسید و لیر ترکیه با قیمت ۳ هزار و ۴۵ تومان فروخته شد. همچنین نرخ خرید درهم و لیر به ترتیب به شش هزار و ۹۹۰ تومان و ۳ هزار و ۲۵ تومان رسیده است.
قیمت فروش ارز بریتانیایی پوند هم امروز در بازار به ۳۵ هزار و ۸۰۵ تومان رسید. همچنین هر پوند هم با ۳۵ هزار و ۶۰۵ تومان خریداری شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا