شورای نگهبان با طرح صیانت از کاربران مخالفت می‌کند؟

نماینده چابهار در مجلس در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید که بحث محدود سازی اینترنت مانند مسئله گرانی بنزین عواقبی را در پی خواهد داشت، بیان کرد: شورای نگهبان مسلما هر طرحی که آزادی مشروطت مردم را محدود کند مانع تصویب آن خواهد شد.

به گزارش «نبض‌تجارت»؛معین الدین سعیدی، نماینده مردم چابهار در مجلس یازدهم، در رابطه با طرح مجلس تحت عنوان صیانت از فضای مجازی اظهار کرد: در شرایطی که اولویت کشور واکسیناسیون، کرونا و بسته‌های معیشت است و خوزستان و سیستان و بلوچستان از مشکلاتی نظیر کم آبی رنج می‌برند متاسفانه مجلس در یک جلسه غیرعلنی بحث طرح صیانت از فضای مجازی را مطرح و پس از آن در صحن اصل هشتاد و پنجی شدن آن مصوب شد، در نطق خود در صحن هم بیان کردم که روز خوبی برای مجلس نبود. هیچ کس با مدیریت فضای مجازی و ساماندهی آن مشکلی ندارد، منتها باید شرایط مشکلات کشور و اولویت‌ها مدنظر باشد.

او ادامه داد: چنین طرح‌هایی باید به صورت لایحه از سوی دولت به مجلس ارجاع شود. نمایندگان بگویند این لایحه صیانت چه ضرورتی دارد؟ می‌توانستیم صبر کنیم تا دولت آینده مستقر شود و با لایحه کارشناسی متضمن بار حقوقی و بار مالی را ارائه دهد. طرح صیانت از فضای مجازی هیچ نسبتی با دغدغه‌های حضرت آقا در مورد ضرورت ساماندهی فضای مجازی ندارد، نمایندگانی که خودشان از فیلترشکن استفاده می‌کنند و در توئیتر فیلتر شده صفحه دارند و توئیت می‌کنند، چطور می‌توانند در این شرایط فضا را برای مردم محدود کنند که به نوعی التهاب در مردم ایجاد شود.

سعیدی در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید که بحث محدود سازی اینترنت مانند مسئله گرانی بنزین عواقبی را در پی خواهد داشت، بیان کرد: شورای نگهبان مسلما هر طرحی که آزادی مشروطت مردم را محدود کند مانع تصویب آن خواهد شد. نمایندگان باید ملاحظات اجتماعی را در نظر بگیرند، اما متاسفانه در طرح صیانت، شرایط کشور در نظر گرفته نشده است امیدوارم که در این خصوص هیات رئیسه ورود جدی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا